خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند از پیش‌بینی سلامت سنجش یک هزار و ۸۰۰ نوآموز بدو ورود به دبستان این شهرستان خبر داد.

به گزارش تهران نیوز ،  مهرداد پورفتحی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود، در حاشیه بازدید از پایگاه سنجش ویژه دانش‌آموزان کلاس اول در دبستان پویش شهر دماوند اظهار داشت: این پایگاه از ۲۷ خردادماه امسال فعالیت خود را آغاز کرده و بنابر پیش‌بینی‌های انجام شده، تا هفته اول مهرماه سال جاری حدود یک هزار و ۸۰۰ نوآموز را مورد سنجش قرار می‌دهد.

وی گفت: موارد سنجش نوآموزان، شامل معاینات پزشکی اعم از بینایی، شنوایی، بهداشت، آمادگی تحصیلی و مواردی از این دست می‌باشد و در صورت نیاز، افراد به مراکز تخصصی معرفی می‌شوند.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند ادامه داد: سنجش نوآموزان شامل دانش‌آموزان ورودی کلاس اول ابتدایی و نوآموزان پیش‌دبستانی می‌شود.

پورفتحی مرکز سنجش دانش‌آموزان واقع در دبستان پویش، تنها مرکز سنجش در شهرستان دماوند عنوان کرد و گفت: با توجه به فعالیت همه روزه و میانگین تعداد ۳۰ نفر مراجعه‌کننده در روز، این مرکز به تنهایی پاسخگوی نیاز شهروندان می‌باشد.

وی با اشاره به استقرار یک مرکز پایگاه سنجش در شهر آبسرد، تصریح کرد: به منظور رفاه حال شهروندان، این پایگاه به مدت ۱۰ روز در شهر آبسرد مستقر می‌شود تا به ارائه خدمت به شهروندان بپردازند.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند امکانات در مراکز سنجش در این شهرستان را تا در حد مطلوب دانست و بیان کرد: در این مراکز پزشک به‌صورت مستقر در پایگاه‌ها حضور دارد و پس از ماه مبارک رمضان با همکاری هلال احمر، اقدام به برپایی چادر برای نوآموزان کرده و اقدام به آموزش‌های امدادی به آنها خواهیم کرد.

انتهای متن/*

لینک کوتاه: betanews.ir/n/767396

خبر فوق مربوط به رسانه تهران نیوز می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم