خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
پرتاب موشک به سمت داعش در راستای تامین امنیت منطقه بود

محمدباقر نوبخت با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری ان را نمادی به عنوان انسجام ملی دانست و گفت: پاسخ سپاه به داعش نماد اقتدار ملی است و فراتر از امنیت ملی، در قالب امنیت منطقه قابل تحلیل است.

به گزارش مرور نیوز، محمدباقر نوبخت با اشاره به ان را نمادی به عنوان انسجام ملی دانست و گفت: پاسخ سپاه به داعش نماد اقتدار ملی است و فراتر از امنیت ملی، در قالب امنیت منطقه قابل تحلیل است.

وی افزود: در روزهای اخیر شناسایی توسط سربازان گمنام در داخل این اقتدار را تکمیل کرد.

سخنگوی در ادامه با اشاره به آسیب های اجتماعی خاطر نشان کرد: شورایی برای مقابله با های روز گذشته با حضور تشکیل شد تا فعالیت های این شورا مورد بررسی قرار می گرفت.پیش از این برای این آسیب ها هایی نیز تعیین شد که بتوان با مقایسه سال 95 با سال 94 روند اقدامات را بررسی کرد. در این شورا 10 دستگاه اجرایی مسولیت داشتند و 2477 میلیارد تومان به ان داده شده بود. روند اقدامات نشان می دهد شاخص های در حال بهبود است.

وی افزود: دولت ماموریتی به داد تا مشکلاتی که در زمینه برق و آب برای مردم به وجود آمده است رفع شود. 1622 میلیارد تومان برای حوزه آب و 175 میلیارد تومان برای حوزه اعتبار تخصیص داده شد تا حل گردد. در سفر به خوزستان در بهمن ماه هم 10 هزار میلیارد تومان برای بهبود وضعیت طرح های آب برق و فاضلاب درنظر گرفته شد و کار اجرایی ان از اسفند شروع شده است.

نوبخت در خصوص نظر دولت در مورد استفاده دوباره از موشک علیه گفت: نظر دولت در مورد تقویت بنیه دفاعی و توانمندی موشکی توسط رییس جمهور مطرح شده است و ایشان هیچ محدودیتی برای توانمندی موشکی قایل نیست.

وی در مورد محتوای پیام ریس جمهور به امیر گفت: این پیام شفاهی در خصوص امنیت و روابط دوجانبه بود.

نوبخت با بیان اینکه برجام محدود کننده توان موشکی نیست تصریح کرد: برجام صرفا در خصوص مسایل هسته ای است و طرف مقابل مطمئن شد که اقدامات ما نظامی نیست.

نوبخت در مورد وضعیت ثامن گفت: بانک مرکزی دو تعهد در دولت یازدهم داشت اینکه ساماندهی کند بازار غیر متشکل پولی و نهادهایی که مجوز لازم و کافی برخوردار نیستند. بانک مرکزی دنبال ادغام موسسات مالی برای تقویت مالی آنها است که البته مقاومت هایی در این راستا صورت می گیرد. اما تحریک سپرده گذاران برای جلوگیری از ادغام هم رخ داده است. لذا اطمینان می دهم که نگران نباشند و قطعا در جهت اسیفای سپرده گذاران اقدام خواهد کرد.

نوبخت در خصوص برجام زدایی از پس از تصویب تحریم های گفت: هیات حاکمه نسبت به برجام حتی قبل از ورود به موضع منفی داشتند. اگرچه الان به آن درجه از مخالفت قبل نیستند چون دیدند به تنهایی قادر به حذف آن نیستند. اما نوع نگاهشان به برجام تغییر نکرده است. در خصوص برجام اقدامات ناقض آن نظارت می شود و اگر تشخیص دادند که خلاف برجام است مکانیزم تعبیه شده در برجام واکنش نشان می دهد. ما به هیچ وجه بر مبنای اطمینان کامل برجام را قبول نکردیم. ما تحریم های مصوب آژانس و را لغو کردیم. لذا ما در موضوع برجام دست بالا داریم چون هرگونه نقض برجام توسط آمریکا این کشور را در مظان اتهام قرار می دهد. هم به معنای جلوگیری از وارد شدن تکانه ها به اقتصاد و نقض برجام است.

وی در خصوص 12 میلیون تن گندم در چهارسال گذشته گفت: این خبر بی پایه و اساس هست. ما سال قبل امکان صادرات گندم پیدا کردیم. حدود چهار هزار میلیارد تومان گندم خریداری کردیم که باعث امنیت غذایی می شود. پیش بینی ما پرداخت 15 هزار میلیارد تومان بابت خرید گندم در یک سال است.

نوبخت در خصوص ادعای و دستگیری نظامیان ایرانی گفت: تعدادی صیادان ایرانی بودند که بخاطر مشکلات مسیر یابی طبیعی است که رخ دهد. اما نباید گشود.

وی در مورد برنامه پرتاب موشک توسط سپاه گفت: آنچه صورت گرفته در مسیر درست و منطقی خود بوده است.

لینک کوتاه: betanews.ir/n/767381

خبر فوق مربوط به رسانه مرور نیوز می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم