کتاب سکه های ماشینی قاجارایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:

--------------------------------------------------------------------------

تذکر: کاربر محترم! انتشار مطالب دیگر رسانهها از سوی پایگاه خبری تحلیلی بی‌باک لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق بخش "" یا پل ارتباطی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، منتشر گردد.

Y1399698951

------------- با کلیک بر روی لینکهای ذیل تمامی روزنامه‌های کشور را رایگان مطالعه کنید -------------

روزنامه‌های عمومی | روزنامه‌های اقتصادی | روزنامه‌های ورزشی | سایر روزنامه‌ها| هفته‌نامه و ماهنامه | نشریات استانی

اُفت قند خون قبل از افطار و افزایش ناگهانی قند خون بعد از افطار، ممکن است به طور طبیعی اتفاق بیفتد اما این قضیه درست نیست و نباید اتفاق بیفتد.


افطار در خیابان های مشهد

به گزارش سلامت بی باک، نوشین محمد حسینی - داروساز با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان ساعت مصرف برخی داروها را می توان تغییر داد و ساعت مصرف برخی از آنها را خیر، اظهار داشت: اولاً که خود سرانه و بدون مشورت پزشک نباید اقدام به تغییر ساعت دارو کرد. گاه می توان به جای مصرف قرص، از شیاف یا فرم تزریقی دارو استفاده کرد. در مورد آنتی بیوتیک ها و شیاف ها، فرمی از دارو را داریم که آهسته روش می گویند. دارو طوری فرموله شده است که اگر در یک زمان استفاده شود، آرام آرام آزاد می شود.

وی ادامه داد: دوم این که با مشورت پزشک می توان از نوعی آنتی بیوتیک ها مصرف دارو هر 8 ساعت یا هر 12 ساعت یا هر 24 ساعت انجام می شود. با شرایط ماه مبارک امسال که روزه طولانی تر از 12 ساعت است گاه می توان آنتی بیوتیک را عوض کرد و به نوع 24 ساعته تغییر داد.

وی در خصوص روزه داری افراد مبتلا به دیابت نوع 2 که قرص قند مصرف می کنند، افزود: این افراد بسته به قوای جسمی، ذخیره بدنی، اندازه افزایش قند خون، پیشرفت بیماری و ... می توانند روزه داری داشته باشند و یا برعکس روزه نگیرند. در این مورد با پزشک معالج خود باید مشورت کنند.

به گفته وی، خانم های باردار و شیر ده، مبتلایان به پرفشاری خون، دیابت، سندروم روده تحریک پذیر، پبوست و هر نوع بیماری گوارشی بدون مشورت پزشک نباید اقدام به روزه داری کنند.

محمدحسینی با بیان اینکه افت قند خون قبل از افطار و افزایش ناگهانی قند خون بعد از افطار، ممکن است به طور طبیعی اتفاق بیفتد اما این قضیه درست نیست و نباید اتفاق بیفتد، گفت: باید فرد مبتلا به دیابت مراقب باشد تا ناگهان مقدار زیادی قند از طریق مواد غذایی وارد بدن خود نکند که به افزایش ناگهانی قند خون پس از افطار دچار شود. افراد دیابتی حتماً با مشورت پزشک خود اقدام کنند و از یک متخصص تغذیه در رابطه با نوع تغذیه هنگام افطار نیز مشورت کنند.

وی در پاسخ به این پرسش که مصرف داروی تیروئید که باید ناشتا باشد در ماه مبارک رمضان چگونه انجام می شود؟، در یک برنامه رادیویی افزود: کسی که قبل از صبحانه دارو را مصرف می کرد، با همان فاصله زمانی با وعده سحری آن را مصرف کنند.

این داروساز در پایان توصیه کرد: جابجا کردن مصرف هر گونه دارو، تغییر زمان دارو، تغییر میزان مصرف دارو، جایگزین کردن دارو با داروی دیگر برای افراد بسیار خطرناک است و از انجام آن خودداری کنید.لینک کوتاه: betanews.ir/n/767356

خبر فوق مربوط به رسانه بی باک نیوز می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم