خرید کتاب سکه طلاایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
محمدباقر نوبخت/2 سخنگوی دولت با بیان اینکه باید از راهبری رهبر انقلاب و رشادت سپاه قدردان بود، گفت: برجام محدودکننده فعالیت‌های موشکی و قدرت دفاعی ما نیست.

به گزارش «نماینده»، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهارداشت: انتخابات ٢٩ اردیبهشت ماه به عنوان نمادی از انسجام ملی شناخته می‌شود و حمله موشکی سپاه و پاسخی را که نیروهای مسلح و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به تروریست‌های داعش دادند نمادی از اقتدار ملی است این اقتدار تنها در جهت امنیت ملی ماست نیست بلکه در کنار ان امنیت منطقه هم تامین می شود زیرا داعش پدیده ای تروریستی است که امنیت منطقه را مخدوش کرده و این اقدام نشان داد جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریست ها امنیت منطقه را هم در صدر برنامه های خود دارد.

وی با بیان اینکه کشورهای منطقه از این اقدام ایران باید خرسند باشند و احساس ارامش کنند، گفت: از این رو از این اقدام و راهبری های که رهبر معظم انقلاب داشتند و رشادت های که دوستانمان در سپاه انجام دادند باید قدردان بود
نوبخت در ادامه گفت:‌ پیام شفاهی روحانی به امیر قطر پیرامون امنیت منطقه و روابط دو جانبه بود.

سخنگوی دولت یادآور شد:برجام محدودکننده فعالیت‌های موشکی و قدرت دفاعی ما نیست بلکه برجام صرفاً در خصوص مسائل هسته ای بود که آنها نگرانی‌هایی را درباره فعالیت‌های هسته‌ای در زمینه نظامی داشتند که برای این منظور شفاف‌سازی‌های لازم صورت گرفت زیرا اصلاً استفاده از انرژی جمهوری اسلامی ایران نیست لذا فعالیت‌های ذفاعی ما از جملهه فعالیت‌های موشکی یک سیاست غیرقابل بازگشت است و از آنه دفاع می‌کنیم.

وی ادامه داد: دولت از فعالیت‌های موشکی سپاه و نیروهای مسلح پشتیبانی می‌کند و هیچ محدودیتی بر تقویت بنیه دفاعی و افزایش توانمندی موشکی جمهوری اسلامی ایران قائل نیست و دولت از هر نوع فعالیت در این عرصه چه در زمینه مطالعاتی و اجرایی و چه در زمینه انجام آزمایشها و ... ذفاع می‌کند.

نوبخت تصریح‌کرد: توان دفاعی و تقویت آن قابل مذاکره و مماشات با دولت های زیاده‌خواه از جمله آمریکاه نیست؛ ایران باید به امنیت ملی خودش توجه داشته باشد هرچند این مهم مخل امنیت منطقه و کشورهای همسایه نیست.

سخنگوی دولت با بیان اینکه فهرست‌های منتشرشده از کابینه دولت دوازدهم گمانه‌زنی است، افزود: رییس‌جمهور در حال بررسی و شنیدن مطالب و برنامه‌هایب افراد است؛ کمتر از ۲ ماه دیگر فهرست کابینه دوازدهم مشخص خواهد شد.

ادامه دارد...

لینک کوتاه: betanews.ir/n/767347

خبر فوق مربوط به رسانه نماینده می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم