خرید سکه کلکسیونی

تاریخ دریافت خبر:

آیا طلا به مرز 1200 دلار عقب نشینی می کند؟
http://www.talanews.com/fa/plugins/content/jumultithumb/img.php?src=Li4vLi4vLi4vaW1hZ2VzL3N0b3JpZXMvYmFua29fYmltZS9nb2xkXzExMTExLmpwZyZhbXA7dz04MDAmYW1wO2g9NjAwJmFtcDtxPTEwMA==

آیا طلا به مرز 1200 دلار عقب نشینی می کند؟


طلانیوز:طلا معاملات روز دوشنبه بازار آمریکا را با اندکی کاهش قیمت به پایان برد و به پایین‌ترین سطح در چهار هفته گذشته نزول کرد.  ریزش اخیر شاخص دلار آمریکا متوقف شده و این موضوع، عامل منفی برای بازار فلزات ارزشمند بوده است.

 

 

نمودار روزانه برای طلا نیز بیش از گذشته منفی شده است و در نتیجه فروش فنی بیشتری را تشویق کرده است. هر اونس طلا برای تحویل در اوت در بازار نیویورک آخرین بار9.80 دلار کاهش نشان داد و در 1246.70 دلار بسته شد. بازارهای سهام جهان روز دوشنبه به سطح بالاتری صعود کردند و شاخصهای سهام آمریکا  با اندکی افزایش بسته شدند.

 

بسیاری از بازارهای سهام جهان در روند صعودی قرار گرفته و نزدیک به رکورد بالایی معامله می شوند که عامل منفی برای دارایی‌های رقیب مانند فلزات ارزشمند بوده است. ایده افزایش بیشتر نرخهای بهره آمریکا که هفته گذشته پس از نشست کمیته بازار آزاد فدرال مطرح شد، برای فلزات ارزشمند و بخش کالای خام منفی بوده است. در میان بازارهای تاثیرگذار بر طلا، بهای معاملات نفت نایمکس رشد قیمتی که در ابتدا داشت را واگذار کرد و در پایین‌ترین سطح هفت ماه گذشته ایستاد.

 

در شرایطی که قیمتهای نفت پایین 50 دلار در هر بشکه مانده است، فروشندگان بازار نفت همچنان از برتری فنی کوتاه مدت برخوردارند. نگرانی‌ها نسبت به اشباع عرضه نفت در بازار جهانی باعث شده قیمتها در رکورد پایینی بمانند.  در این بین، شاخص دلار آمریکا پس از اینکه هفته گذشته به پایین‌ترین سطح در هفت ماه گذشته نزول کرد، در معاملات دوشنبه اندکی رشد کرد. با اینهمه فروشندگان این ارز همچنان از برتری فنی کوتاه مدت برخوردارند. روز دوشنبه آمار اقتصادی مهمی در آمریکا منتشر نشد و در مجموع از نظر انتشار گزارشهای اقتصادی، هفته آرامی در پیش است.

 

از نقطه نظر تکنیکال، بازار طلا در معاملات روز دوشنبه نزدیک به پایین‌ترین قیمت روز بسته شد. بازار طلا در معاملات دوشنبه با کاهش روبرو شد و پایین سطح 1250 دلار را شکست. حرکت اخیر بار روانی قابل توجهی دارد زیرا سطح 1250 دلار رقم رُند مهمی به شمار می رود و این حقیقت که پایین این سطح شکسته شده، نشانه بسیار منفی است و احتمالا روند کاهش ادامه پیدا می کند.

 

متوسط حرکت 24 ساعته در طول روز دوشنبه مقاومت نشان داد و تحلیلگران فنی معتقدند بازار تا سطح 1225 دلار عقب‌نشینی خواهد کرد و احتمالا پس از آن رسیدن به سطح 1200 دلار را هدف می گیرد. اگر کف محدوده معاملات روز دوشنبه شکسته شود، به منزله یک فرصت فروش خواهد بود. خریداران و فروشندگان طلا از نظر برتری فنی کوتاه مدت در یک سطح قرار گرفته اما نیروی حرکت بازار به نفع فروشندگان شده است.

 

 

برای خریداران طلا قیمت کوتاه مدت بعدی که باید شکسته شود، بالای سطح مقاومت فنی قدرتمند 1284.20 دلار است که بالاترین قیمت هفته گذشته است. برای فروشندگان طلا قیمت کوتاه مدت بعدی که باید شکسته شود، پایین سطح حمایت فنی قوی 1225 دلار است. نخستین مقاومت طلا در سطح 1257.30 دلار که بالاترین قیمت روز دوشنبه است و دومین مقاومت این فلز درسطح 1268.50 دلار دیده می‌شود. نخستین حمایت طلا در سطح 1240 دلار و  دومین حمایت این فلز در سطح 1230 دلارمشاهده می‌شود.

 

منبع:اتحادیه طلا