کتاب سکه های ماشینی قاجارایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
خبرگزاری فارس: علت بوی بد خاش/ آتشفشان نیمه فعال جان گرفت

معاون مدیرکل مدیریت بحران سیستان و بلوچستان گفت: علت بوی بد در منطقه خاش فعالیت کوه آتشفشان است که همیشه به صورت نیمه‌فعال بوده و اکنون از دهانه‌اش گاز گوگرد متصاعد می‌شود.

سیدجواد حسینی در گفت وگو با خبرنگار شهری و رفاهی خبرگزاری فارس، گفت: علت بوی بدی که از صبح امروز در منطقه خاش احساس می شود، به دلیل نشتی گاز نبوده بلکه در بررسی اولیه کارشناسان و متخصصان علوم زیستی و دانشگاه علوم پزشکی این نظریه رد شده است.

وی ادامه داد: بر اساس بررسی های اولیه حدس زده می شود که علت این بوی بد فعالیت کوه آتشفشان این منطقه باشد که همیشه به صورت نیمه فعال بوده و اکنون از دهانه اش گاز متصاعد شده است.

حسینی افزود: البته این بوی گاز به دلیل نشت گدازه های این کوه آتشفشان نیست بلکه به دلیل خروج گاز گوگرد و از دهانه این کوه و تصاعد آن به مناطق اطراف آن است.

معاون مدیرکل مدیریت بحران سیستان و بلوچستان گفت: کوه آتشفشان تفتان همیشه نیمه فعال بوده و این گازها نیز از این کوه متصاعد می شده اما این بار شدت بیشتری پیدا کرده است و برای برخی از مردم مشکلات تنفسی ایجاد شده است.

وی ادامه داد: البته اکنون فروکش کرده و وضعیت به حال کنترل درآمده است، شدت و حجم تصاعد این گاز کم شده و مشکل خاصی نیست و منتظریم تا بررسی های دقیق تری در این منطقه انجام شود تا نظر قطعی اعلام شود.

حسینی گفت: این گاز منتشر شده گوگرد خطرناک نیست و خطر مسمومیت شدید ندارد اما برای افرادی که دچار مشکلات ریوی، تنگی نفس و آسم هستند، قدری آزاردهنده شده و باعث شده تعداد معدودی از این افراد در بیمارستان بستری شوند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه: betanews.ir/n/767326

خبر فوق مربوط به رسانه فارس نیوز می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم