کتاب سکه های ماشینی قاجارایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
اورژانس بیمارستان

سلامت آنلاین- مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: چند تیم از مراکز مختلف علمی استان برای بررسی دلیل انتشار بوی نامطبوع در خاش به این شهر اعزام شدند.

به گزارش سلامت آنلاین، غلامرضا اربابی اظهار داشت: بویی نامطبوع از بامداد امروز در شهر خاش استشمام شده و ۵۲ نفر از شهروندان با مشکلات تنفسی، سردرد و تهوع به بیمارستان مراجعه کردند.

وی افزود: بخشی از مراجعه کنندگان درمان و شماری با داشتن سابقه بیماری های تنفسی یا سن بالا بستری شدند.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: به احتمال زیاد این بوی نامطبوع بر اثر فعالیت آتشفشان کوه تفتان بوده است.

اربابی ادامه داد: تیم های مختلفی از دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، دانشگاه سیستان و بلوچستان و گروه زمین شناسی محیط زیست برای بررسی دلیل این حادثه به محل اعزام شدند.

وی اظهار داشت: نشست ستاد مدیریت بحران استان تشکیل شده و مسئولان مربوطه لحظه به لحظه در حال رصد و پیگیری این حادثه هستند.

وی تاکید کرد: هم اینک شرایط در خاش عادی است و هیچ بوی نامطبوعی احساس نمی شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: اقدامات لازم در این رابطه به مرحله اجرا در آمده و جای هیچ نگرانی نیست زیرا بو کامل از بین رفته و مراجعات دیگری با این علائم به بیمارستان خاش انجام نشده است.

دکتر محمودرضا میری گفت: به مردم توصیه می کنیم خونسردی خود را حفظ کنند و اگر افرادی علائم تنگی نفس، سردرد، تهوع و سوزش پوست داشتند به مراکز بهداشتی درمانی مراجعه کنند.

وی تاکید کرد: بررسی های دقیق علمی برای تعیین علت این حادثه در حال انجام است.

خاش در ۱۸۵ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان واقع شده است.

سیستان و بلوچستان با ۲ میلیون و ۷۷۵ هزار و ۱۴ نفر جمعیت و ۱۸۷ هزار و ۵۰۲ کیلومتر مربع وسعت پهناورترین استان کشور شناخته می شود که بنا به گفته علی اوسط هاشمی استاندار این استان افزون بر ۵۱ درصد جمعیت استان در روستاها و بقیه در شهرها سکونت دارند.

این استان دارای ۱۹ شهرستان است و افزون بر ۱۳۰۰ کیلومتر مرز زمینی با کشورهای افغانستان و پاکستان و ۳۱۰ کیلومتر مرز دریایی در دریای عمان دارد.(ایرنا)

لینک کوتاه: betanews.ir/n/767274

خبر فوق مربوط به رسانه سلامت آنلاین می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم