کتاب سکه های ماشینی قاجارایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
بلاتر:قرار بود آمریکا میزبان شود اماسارکوزی و پلاتینی مانع شدند

رئیس سابق فیفا دست به افشاگری درباره میزبانی جام جهانی 2022 قطر زد و مدعی شد که پلاتینی و سارکوزی باعث شدند تا قطر میزبان این رقابت‌ها شود.

به گزارش مرور نیوز و به نقل از گاردین، جام جهانی2022 به میزبانی قطر برگزار خواهد شد. با وجود این که مدت هاست که از انتخاب به عنوان میزبان می گذرد اما همچنان انتقادها و البته اتهام هایی به مسئولان وقت برای دادن میزبانی به این کشور کوچک موارد می شود.

طبیعی است که انگشت اتهام قبل از هر کسی به سوی بلاتر، رئیس وقت فیفا باشد و او متهم به تبانی برای دادن میزبانی جام جهانی به قطری ها شود.

رئیس سابق فیفا بعد از مدت ها دست به افشاگری زد و انگشت اتهام را به سوی میشل پلاتینی رئیس سابق یوفا گرفت.

بلاتر گفت : نباید کسی از من به خاطر میزبانی قطر انتقاد کند، بلکه این میشل پلاتینی بود که باعث شد تا میزبانی جام جهانی 2022 به قطر برسد. قرار بود که به عنوان میزبان انتخاب شود و آنها رای زیادی داشتند اما پلاتینی دست به کار شد و رای های زیادی را بری قطر جمع کرد تا در نهایت این کشور میزبان شود.

او ادامه داد: بعد از جلسه ای که امیر قطر با سارکوزی و پلاتینی برگزار کردند، سارکوزی به پلاتینی این ماموریت را داد که میزبانی جام جهانی را برای قطر بگیرد و این گونه بود که رئیس سابق یوفا دست به کار شد. فشار سیاسی سهم بسزایی در انتخاب میزبان جام جهانی دارد. دولت و پلاتینی باعث شدند تا در نهایت میزبانی جام جهانی 2022 به قطر برسد.

لینک کوتاه: betanews.ir/n/767268

خبر فوق مربوط به رسانه مرور نیوز می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم