خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
SNN بی‌بی‌سی گزارش داد اسنادی به دست آورده که نشان می‌دهد کارشناسان از سال‌ها پیش به وزرای دولت انگلیس درباره در خطر بودن جان مردم در برخی برج‌ها هنگام وقوع آتش‌سوزی هشدار داده بودند.

سایت شبکه خبری بی بی سی نوشت، اسنادی در دست دارد که در آن به دولتمردان درباره عدم امنیت برای مردم با قواعد و مقررات آتش نشانی هشدار داده شده و تاکید کرده بود، باید اقدامات بیشتری برای محافظت از مردم انجام بگیرد.

بی بی سی افزود، بر اساس این نامه ها مشخص می شود سال هاست که کارشناسان نگران امنیت برج ها در انگلسی بوده اند.

همچنین بعد از یک آتش سوزی مرگبار در جنوب لندن که سال 2009 به وقوع پیوست، پیشنهادهایی به وزرای دولت برای حفظ جان مردم ساکن این برج ها داده شد اما مسئولان از اجرای آن چشم پوشی کرده و با وجود وعده دولت برای بازنگری مقررات آتش نشانی در سال 2013 چینن اقداماتی تاکنون عملی نشده است.

بی بی سی ادامه داد، نامه های متعددی به وزرای دولت انگلیس فرستاده شده و درباره تراژدی های دیگر هشدار داده شده بود اما چهار وزیر کابینه که این نامه ها را دریافت کردند، برای بهبود مقررات اقدامی نکرده اند.

بامداد چهارشنبه گذشته یک برج 24 طبقه در لندن آتش گرفت و به مدت 30 ساعت سوخت. تا کنون مرگ 79 تن از ساکنان آن اعلام شده و به دلیل احتمال ریزش هنوز آتش نشانان نمی توانند وارد خرابه ساختمان شوند تا اجساد احتمالی دیگر ساکنان را پیدا کنند.

لینک کوتاه: betanews.ir/n/767255

خبر فوق مربوط به رسانه دانشجو می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم