خرید کتاب سکه طلاایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
ژل لاغری

سلامت آنلاین- یک فوق تخصص جراحی پلاستیک با هشدار نسبت به تبلیغ ژل های لاغری در فضای مجازی و شبکه های ماهواره ای گفت: این ژل‌ها از سوی برخی شرکت‌های تبلیغاتی سودجو عرضه می‌شود که نه تنها تاثیری در لاغری ندارد، بلکه مصرف آن عوارض جدی را نیز بر بدن فرد مصرف کننده بر جای خواهد گذاشت.

دکتر عبدالجلیل کلانترهرمزی در گفتگو با سلامت آنلاین افزود: اثرگذاری این ژل‌ها جنبه علمی نداشته و تا کنون مورد تائید مجامع علمی هم نبوده است، البته مصرف آن چندان شایع نیست و عوارض آن ممکن است چند ماه پس از مصرف بروز کند.

وی اظهار داشت: تبلیغ هر نوع ژل به منظور لاغری و سرعت در اثر گذاری آن نسبت به روش‌های اصولی و تخصصی، چیزی جز یک ادعا نمی‌تواند باشد و جامعه پزشکی آن را تایید نمی‌کند.

عوارض پوستی گسترده ژل های لاغری

همچنین دکتر اکبر خزایی، محقق علوم پزشکی ورزشی نیز در این‌باره به سلامت آنلاین توضیح داد: برخی از ژل‌های لاغری که به صورت موضعی برای لاغری استفاده می‌شود برحسب نوع و فرد مصرف کننده می‌تواند بر پوست انسان اثرات منفی مانند کهیر، حساسیت‌های پوستی و آلرژی و موارد دیگر را ایجاد کند.

وی افزود: ژل‌هایی که امروزه در رسانه‌های خارجی و شبکه‌های اجتماعی به منظور لاغری تبلیغ می‌شود تنها راهی برای بازرگانی و درآمدزایی است، در گذشته نیز برخی از این شرکت‌ها اقدام به فروش قرص‌های افزایش قد کرده بودند و همچنان از راه‌های دیگربرای رسیدن به منبع درآمدی وارد می شوند و مردم بدون آگاهی از مضرات آن به این شرکت‌ها اعتماد کرده و متحمل صرف هزینه‌ایی برای خرید این نوع محصولات می‌شوند.

این مربی بدن سازی با تکذیب این تبلیغات اظهار داشت: اگرچه مردم اطمینان از اثرگذاری این ژل‌ها در لاغری را نیز ندارند، اما برای یکبار که شده حاضر به تجربه هستند لازم به ذکر است، این ژل‌ها هیچ تاثیری در لاغری آن‌ها از راه پوست نخواهد داشت. چربی سوزی وبه دنبال آن، کاهش وزن فرایندی است که با فعالیت‌های فیزیکی به همراه رژیم‌های متناسب غذایی اثرگذاری ماندگار و طولانی مدت را برای فرد خواهد داشت بنابراین از هر راه و روش غیرعلمی نمی‌توان به وزن و سایز دلخواه رسید.

لینک کوتاه: betanews.ir/n/767219

خبر فوق مربوط به رسانه سلامت آنلاین می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم