ایران آنتیک

رژیم‌صهیونیستی امروز در بدترین شرایط قرار دارد/ حکام مرتجع عرب سرنوشتی مانند صدام خواهند داشت

تاریخ دریافت خبر:
رئیس ستاد مرکزی انتفاضه و قدس گفت: امروز رژیم صهیونیستی پس از ۸۰ سال در بدترین شرایط خود قرار دارد و سرنوشت حکام عرب مرتجع منطقه چیزی جز سرنوشت صدام نیست.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، سردار رمضان شریف رئیس ستاد مرکزی انتفاضه و قدس در نشست خبری که پیش از ظهر امروز (سه شنبه 30 خرداد) برگزار شد طی سخنانی اظهار داشت: 80 سال است که فلسطین با دسیسه های آمریکا و انگلیس و صهیونیست ها اشغال شده و از سرزمین های اسلامی جدا شده است.

وی افزود: موضوع فلسطین در دو مقطع پیش از انقلاب و بعد از انقلاب قابل بررسی است. گفتمان انقلاب اسلامی باعث حذف یکی از پایه های قدرت آمریکا در منطقه غرب آسیا شد و رسیدن ملت ایران، جمهوری اسلامی اثر سرنوشت سازی بر موضوع فلسطین داشت.

سردار شریف ادامه داد: حضرت امام پیش از انقلاب نیز آزادی قدس را در دستور کار خود داشت. ملت فلسطین نیز پیش از انقلاب با پیروزیها و شکست هایی مواجه بود. جمع بندی این مسائل در آستانه انقلاب اسلامی با انعقاد قرارداد کمپ دیوید و خروج مصر از جبهه حمایت فلسطین این کشور را در انزوا قرار داد و موجب شد رژیم صهیونیستی بگوید موقعیتش تثبت شده و باید به دنبال نفوذ و گسترش خود باشد و شرایط برای ملت فلسطین در یک ناامیدی محض قرار داشت.

رئیس ستاد مرکزی انتفاضه و قدس با اشاره به صحبت های وزیر جنگ وقت رژیم صهیونیستی مبنی بر اینکه با وقوع انقلاب اسلامی زلزله ای به پا خواهد شد که اسرائیل را نابود می کند، خاطر نشان کرد: بعد از انقلاب 3 موضوع مشخص توسط امام خمینی (ره) بیان شد؛ اول تعطیلی سفارت رژیم صهیونیستی و بازگشایی سفارت فلسطین در ایران، دوم نامگذاری روز جهانی قدس و سوم فراهم کردن مقدمات برای توانمندسازی مردم فلسطین و لبنان.

وی افزود: در جمهوری اسلامی بر اساس قانون حمایت از آرمان فلسطین کاری آرمانی و شرعی است و در دوره رهبر انقلاب با تاسیس نیروی قدس سپاه تقویت چهره مقاومت روند شتابانی گرفت. با وقوع انقلاب اسلامی راهبرد اسرائیل متوقف و روند براندازی آن شکل گرفت.

سردار شریف تصریح کرد: امروز پس از 38 سال صهیونیست ها نه تنها بحث گسترش خود را فراموش کرده اند بلکه مجبور شدند دور سرزمین خود را دیوار بکشند و البته سرانجام آنها چیزی جز فروپاشی نخواهد بود. دستاورد روز قدس این است که اجازه نداد مسئله فلسطین به فراموشی سپرده شود.

رئیس ستاد مرکزی انتفاضه و قدس در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه امسال با شرایط متفاوتی روبرو هستیم خاطر نشان کرد: بعد از حدود 6 سال پهن شدن بساط خلافت خودخوانده داعش و رنج و محنت سنگینی که برای مردم عراق و سوریه داشت آنها نه تنها دستاوردی نداشتند بلکه باعث ایجاد پتانسیل قدرتمندی در کنار ارتش این کشورها شدند که آماده رویارویی با رژیم صهیونیستی است.

وی گفت: روند آینده امیدوار کننده برای ملت فلسطین است. امروز داعش هم در حوزه نظامی و هم در حوزه افکار عمومی شکست خورده و بساطش در حال جمع شدن است.

سردار شریف با اشاره به سفر رئیس جمهور آمریکا به عربستان سعودی اظهار داشت: حکام عرب امروز در حال برملا کردن روابطشان با اسرائیل هستند و همیشه از پشت خنجر می زنند. چند روز گذشته بود که یکی از مقامات اسرائیلی گفت ترامپ پس از سفر به عربستان پیامی مکتوب و شفاهی مبنی بر همپیمانی عربستان با اسرائیل و مقابله با ایران آورده است که افشای آن باعث رسوایی عربستان در افکار عمومی است.

رئیس ستاد مرکزی انتفاضه و قدس با اشاره به مبارزات مردم فلسطین در سرزمین خودشان عنوان کرد: در طول سالهای بعد از انقلاب این روند رو به رشد بوده و مردم فلسطین حتی در زندانها با اعتصاب غذا به مبارزه خود ادامه می دهند. این قدرت درون زایی است که ملت فلسطین دارند و در زمان مناسب این قدرت به صحنه خواهد آمد. امروز اسرائیلی ها در برآورد نظامی از فلسطین و لبنان عاجز هستند و آمارهای متناقض آنها گوای عدم اشراف اطلاعاتی رژیم صهیونیستی است.

وی تصریح کرد: امسال احساس ما این است که با توجه به رفتار تحقیرآمیز رئیس جمهور در سفر به عربستان و ائتلاف نیم بندی آنها علیه ایران رقم زدند و خیلی زود دچار شکاف شد مشخص شد که ایران حامی امت اسلامی است و اسرائیل را دشمن اصلی خود می داند.

سردار شریف با اشاره به حمایت های برخی کشورهای عربی از صدام در دوران دفاع مقدس گفت: ملت ما حمایت آنها از صدام و حزب بعث را فراموش نمی کند و هر گاه آنها علیه انقلاب توطئه کردند سرشان به سنگ خورد. سرنوشت این حکام عرب چیزی جز سرنوشت حزب بعث نخواهد بود.

وی با بیان اینکه ما قادریم از منافع خودمان و آرمان فلسطین دفاع کنیم اظهار داشت: میزان تقرب و نزدیکی ما به گروههای فلسطینی به میزان پایبندی آنها به آزادی بیت المقدس و فلسطین است. راهپیمایی روز قدس در بیش از 900 شهر کشور برگزار خواهد شد و مبدا همه راهپیمایی ها مساجد اصلی شهرها و مقصد آنها مصلی های نماز جمعه خواهد بود. این مراسم در تهران در مسیرهای ده گانه از ساعت 10:30 روز جمعه آغاز خواهد شد و آقای لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی سخنران محوری آن خواهد بود.

رئیس ستاد مرکزی انتفاضه و قدس ادامه داد: مراسم روز جهانی قدس را حدود 4 هزار خبرنگار از رسانه های مختلف پوشش خواهند داد.

انتهای پیام/