خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
وکیل ملت: دانشجوی آمریکایی که برای ۱۷ ماه در بند کره‌شمالی بود پس از چند روز کما درگذشت.

به گزارش وکیل ملت، به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، اوتو وارمبیر، دانشجوی جوان آمریکایی که به اتهام سرقت یک پوستر تبلیغاتی از هتل محل اقامتش در کره شمالی از سوی مقام های این کشور دستگیر و به زندان با اعمال شاقه محکوم شده بود، پس از گذراندن ۱۷ ماه حبس به دلیل به کما رفتن در منزل پدری اش در سینسیناتی آمریکا درگذشت.

والدین این دانشجوی آمریکایی در بیانیه ای اعلام کردند که پسر ۲۲ ساله اشان در ساعت ۱۴:۲۰ به وقت محلی روز دوشنبه درگذشت.

آنها در این بیانیه گفتند: پسرمان را درحالی که در کما بود، روز ۱۳ ژوئن سال جاری میلادی به کشور بازگرداندند؛ او قادر به صحت کردن، دیدن و واکنش به محیط پیرامونش نبود.

مرگ این دانشجوی جوان آمریکایی هنگامی که در زندان کره شمالی بود باعث بدتر شدن تنش بیشتر میان پیونگ یانگ و آمریکا شده است. البته هنوز هم سه آمریکایی دیگر در بند کره شمالی هستند.

بیل ریچاردسون، فرماندار سابق نیومکزیکو و یکی از کارشناسان در مور کره شمالی که برای آزادی آمریکایی های دربند این کشور کمک فراوان کرده در مصاحبه ای که روز دوشنبه صورت گرفت گفت، زمانی که این دانشجو در بند بوده، ۲۰ بار با دیپلمات های کره شمالی صحبت کرده و آنها هرگز درباره وضعیت سلامت این دانشجوی آمریکایی به نکته ای اشاره نکردند.

درهمین حال، رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا نیز مراتب تسلیت خود را به خانواده این دانشجوی آمریکایی درگذشته ابراز داشت و گفت: آمریکا، کره شمالی را مسئول حبس ناعادلانه این دانشجو می داند و خواستار آزادی سه آمریکایی دیگری شد که در زندان های این کشور آسیایی هستند.

نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل نیز گفت: زنان و مردان بیشمار بی گناهی به دست جنایتکاران کره شمالی کشته شده اند. مرگ این دانشجو قلب مردم آمریکا را به درد آورده است.

لینک کوتاه: betanews.ir/n/767178

خبر فوق مربوط به رسانه وکیل ملت می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم