کتاب سکه های ماشینی قاجارایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:

دولت حسن روحانی در چند وقت اخیر خیلی تلاش کرده با عربستان روابط دیپلماتیک برقرار کند … اما هرچه بیشتر عقب نشینی می کند، عربستان پیشروی می کند

ایران و  عربستان ایران هرچه بیشتر عقب نشینی می کند، عربستان پیشروی می کند

به گزارشگروه سیاسی«کمال مهر»، در پی حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به داعش، شبکه های ماهواره ای وابسته به غرب تلاش کردند القا کنند این حمله بیش از آنکه علیه داعش باشد، هشدار به عربستان سعودی بوده است.

این شبکه ها مدعی اند پاسخ ایران به عملیات تروریستی داعش در تهران، موجب افزایش تنش ها در منطقه به خصوص با عربستان خواهد شد!

اما میثم بهروش، کارشناس شبکه بی بی سی، برخلاف تحلیل های این شبکه تاکید کرد: «دولت حسن روحانی در چند وقت اخیر خیلی تلاش کرده با عربستان روابط دیپلماتیک برقرار کند.»

وی افزود: «به نظر می رسد وقتی این تلاش ها جواب نمی دهد و دیپلماسی رفته رفته به حاشیه رانده می شود، ایران اقدام قاطعانه تر را گزینه بهتری برای تامین منافع اش می داند. این گونه به نظر می رسد که ایران هر چقدر بیشتر عقب نشینی می کند و بر گزینه دیپلماسی تاکید می کند، طرف مقابل پیشروی می کند. ایران درب را برای بهبود روابط با عربستان باز گذاشته اند اما از طرف عربستان هیچ استقبالی نیست و ایران هرچه بیشتر عقب نشینی می کند، عربستان پیشروی می کند.»

لینک کوتاه: betanews.ir/n/767170

خبر فوق مربوط به رسانه کمال مهر می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم