خرید کتاب سکه طلاایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:

پکن - ایرنا - «مون جائه این» رئیس جمهوری جدید کره جنوبی در اظهاراتی غیر منتظره اعلام کرد که برنامه ساخت نیروگاه های اتمی را در این کشور کنار می گذارد.


پایگاه خبری تحلیلی قم پرس، کره جنوبی هم اکنون از بزرگترین واردکنندگان نفت در جهان محسوب می شود و در صورتی که این کشور بخواهد برنامه ساخت نیروگاه های جدید اتمی را کنار بگذارد، پیش بینی می شود که برای حل مشکل انرژی مجبور به واردات بیشتر آن خواهد شد.
با این وصف رئیس جمهوری کره جنوبی در انتخابات اردیبهشت ماه سالجاری در این کشور به قدرت رسید، می گوید که تصمیمش در این باره بسیار جدی است.
آمارها نشان می دهد که اکنون این کشور با داشتن دهها نیروگاه برق اتمی نزدیک به یک سوم از کل برق مورد نیازش را از این نیروگاه ها تامین می کند.
«مون جائه این» که در کارزار انتخاباتی نیز در این باره قول هایی داده بود گفته است که کشورش باید بجای تمرکز بر ساخت نیروگاه های اتمی به دنبال توسعه شبکه های انرژی تجدیدپذیر خورشیدی و نیروی باد باشد.
بعد از فاجعه اتمی در فوکوشیما ژاپن به دنبال زمین لرزه و سونامی سال ۲۰۱۱ میلادی کره جنوبی تصمیم گرفت در برنامه های اتمی خود تجدید نظر کند.
کره جنوبی که حالا قدیمی ترین نیروگاه برق هسته ای خود را نیز متوقف کرده است می گوید که بر اساس دستور رئیس جمهوری بتدریج این کشور به عصر ماقبل نیروگاه های اتمی باز می گردد.
نیروگاه برق هسته ای «کی اچ ان پی» کره جنوبی از ابتدای هفته جاری میلادی بتدریج از فعالیت باز ایستاده است و انتظار می رود به طور دائمی فعالیتش متوقف شود.
حرارت راکتورهای برق اتمی این نیروگاه از روز یکشنبه گذشته از ۳۰۰ درجه سانتیگراد به ۹۰ درجه سانتیگراد کاهش یافت و فعالیت راکتور شماره یک «کوری» نیز کاملا متوقف شده است.
راکتور «کوری ـ ۱» کره جنوبی که حالا بتدریج از کار می افتد سال ۱۹۷۸ میلادی ساخته شد و اولین و قدیمی ترین نیروگاه برق هسته ای این کشور به حساب می آید.
این نیروگاه نزدیک به ۴۰ سال تامین نیرو برای کره جنوبی را بر عهده داشته است و حالا به دستور نهادهای ذی ربط در حال توقف کامل و دائمی فعالیت است.
کره جنوبی چهارمین قدرت اقتصادی قاره آسیا به حساب می آید و یکی از بزرگترین وارد کنندگان نفت از کشورهای خاورمیانه است.
خبرگزاری یونهاپ از کره جنوبی در گزارشی اعلام کرده است که برنامه ساخت نیروگاه های هسته ای جدید متوقف می شود و بر عمر نیروگاه های اتمی موجود نیز افزوده نخواهد شد.
بسیاری از نیروگاه های قدیمی در کره جنوبی در مجاورت مناطق مسکونی است و رئیس جمهوری این کشور از بروز حوادث خطرناک برای مردم ابراز نگرانی کرده است.
کره جنوبی هم اکنون ۲۵ نیروگاه برق هسته ای فعال دارد که نزدیک به ۳۰ درصد از کل نیروی مورد نیاز کشور را تامین می کند.
آساق**۲۳۱**انتشاردهنده:فرهاد راستی


شما هم می توانید صاحب پنل رایگان #پیام_صوتی شوید www.iransot.ir

هم اینک عضو کانال رادیو تلگرامی #آوای_قم شوید : https://t.me/avayeqom


لینک کوتاه: betanews.ir/n/767169

خبر فوق مربوط به رسانه قم پرس می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم