خرید کتاب سکه طلاایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
دبیر اجرایی سومین سمینار تومورهای سر و گردن، گرفتگی صدا را شایع ترین علت تومور حنجره دانست و گفت: به افرادی سیگاری توصیه می‌شود گرفتگی‌های بی‌علت و طولانی مدت صدا را جدی تلقی کنند.
رویداد۲۴-دبیر اجرایی سومین سمینار تومورهای سر و گردن، گرفتگی صدا را شایع ترین علت تومور حنجره دانست و گفت: به افرادی سیگاری توصیه می‌شود گرفتگی‌های بی‌علت و طولانی مدت صدا را جدی تلقی کنند.

حسین یحیی زاده در آستانه برگزاری سومین سمینار ملی تومورهای سر و گردن، اظهار کرد: سرطان حنجره از شایع ترین سرطان های ناحیه سر و گردن است اما آمار دقیقی از مبتلایان به این بیماری در کشور وجود ندارد.

دبیر اجرایی سومین سمینار تومورهای سر و گردن، افزود: استعمال دخانیات از شایع ترین علل بروز سرطان حنجره است به گونه‌ای که ۹۸درصد مبتلایان دارای سابقه استعمال مواد دخانی هستند.

وی درباره علایم بروز این سرطان، یادآور شد: گرفتگی صدا از شایعترین علل سرطان حنجره است اما نمی توان هر گرفتگی صدا را علامت بروز این سرطان دانست.

رئیس مرکز تحقیقات سرطان بیمارستان میلاد در ادامه تصریح کرد: اگر فرد سیگاری به مدت ۲ هفته بدون علت دچار گرفتگی صدا شد باید برای بررسی بیشتر علت به پزشک مراجعه کند.

یحیی زاده در بخش دیگری از سخنانش با توجه به برگزاری سومین سمینار تومورهای سر و گردن، یادآور شد: متخصصان گوش،حلق و بینی، جراحان سر و گردن، متخصصان رشته رادیوتراپی انکولوژی ، پاتولوژیست ها و رادیولوژیست ها از گروه هدف این گردهمایی علمی هستند.

سومین سمینار تومورهای سروگردن ۱۹تا ۲۰ مرداد ۹۶ در سالن همایش های بیمارستان میلاد برگزار می شود.

لینک کوتاه: betanews.ir/n/767165

خبر فوق مربوط به رسانه رویداد24 می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم