خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اعلام کرد: به دنبال دریافت گزارشاتی مبنی بر استشمام بوی شبیه به گوگرد در مناطق مختلف شهر خاش، بررسی‌های میدانی توسط کارکنان و کارشناسان مرکز فوریت‌های پزشکی، اورژانس ۱۱۵ و کارکنان بهداشتی و درمانی صورت گرفته است.

 به گزارش آخرین نیوز از وزارت بهداشت، براساس این گزارش، تاکنون بیش از ۵۰ نفر از ساکنان شهر خاش که عموما مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای مانند آسم بوده‌اند با علایمی از قبیل تنگی نفس و حالت تهوع به بیمارستان امام خمینی(ره) خاش مراجعه کردند که ۲۵ نفر از آنان به منظور دریافت خدمات طبی بیشتر بستری شدند.

بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی به دنبال کاهش شدت بو در سطح شهر، روند کاهش مراجعان به بیمارستان شروع شده است.هم اکنون تیم بهداشتی به منظور بررسی‌های تخصصی بیشتر به سمت شهرستان خاش حرکت کرده و تا دقایقی دیگر تیم درمانی متشکل از جمعی از پزشکان متخصص و فوق تخصص به منظور ارزیابی‌های بالینی و تدوین پروتکل درمانی به سمت خاش حرکت خواهد کرد.

بیمارستان امام خمینی (ره) خاش نیز در حالت آماده باش کامل بوده و کادر درمان در محل کار خود حضور دارند. همچنین تجهیزات پزشکی مورد نیاز و از جمله دستگاه اکسیژن ساز بیمارستان نیز در سرویس خدمت قرار دارد. علاوه بر این ارتباط مستمر با فرمانداری شهرستان و ستاد بحران این شهرستان به منظور شناسایی و کنترل منبع ایجاد آلودگی برقرار است.
ستاد بحران دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از هموطنان خواست: تا ضمن حفظ خونسردی، اطلاعات صحیح و توصیه‌های بهداشتی را از طریق این ستاد و یا سایر مراجع ذیصلاح مانند فرمانداری خاش پیگیری کنند، همچنین افراد سالخورده، مبتلایان به بیماری‌های ریوی و قلبی، زنان باردار و کودکان حتی المقدور تا رفع کامل بوی نامطبوع از منزل خارج نشوند، همچنین در صورت بروز هر گونه علائم تنفسی، گوارشی و پوستی به پزشکان مستقر در مراکز جامع خدمات سلامت (درمانگاه‌ها) و یا بیمارستان مراجعه کنند.

لینک کوتاه: betanews.ir/n/767150

خبر فوق مربوط به رسانه آخرین نیوز می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم