کتاب سکه های ماشینی قاجارایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
سندروم شانه یخ زده

سلامت آنلاین- یک متخصص ارتوپدی عنوان کرد: سندرم شانه‌های یخ‌زده نوعی بیماری مفصلی است با نام‌های دیگری مانند "شانه منجمد"، "شانه فریز شده"، "چسبندگی شانه"، "کپسولیت چسبنده" که اختلال در حرکت شانه‌ها را برای بیمار به همراه دارد و به دلایل مختلف، ایجاد می شود.

دکترعلی‌اکبر اسماعیلی‌جاه در گفتگو با سلامت آنلاین عنوان کرد: سندرم شانه‌های یخ زده که معمولا در زنان و مردان به یک میزان اتفاق می‌افتد، بیشتر در افراد میان سال دیده می‌شود.

وی گفت: همه میانسالان وسالمندان به این بیماری مبتلا نمی‌شوند و آن را بیشتر در میان افرادی که دیابت، روماتیسم و برخی بیماری‌های دیگر دارند، می‌توان مشاهده کرد.

این متخصص ارتوپدی توضیح داد: در این بیماران به دلیل کم شدن ترشحات مایعات مفصلی، کپسول مفصلی شروع به جمع شدن کرده و در نتیجه حرکت مفصلی کم می‌شود که به آن «فزوزن شولدر» نیز می‌گویند.

اسماعیلی‌جاه افزود: علائمی که در این بیماری نمایان می‌شود شامل خشکی عضلات، محدودیت در حرکت و درد در شانه راست و چپ است این افراد معمولا از ترس علائم پیش آمده دست را به بدن می‌چسبانند و دیگر حرکت نمی دهند در صورتی که نباید آن را بی‌حرکت نگه دارند باید از طریق حرکت و روش‌های دیگری که پزشک توصیه می کند به درمان آن کمک کنند. بی حرکت نگه‌داشتن شانه و دست، موجب خشک شدن بیشتر مفاصل می‌شود.

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اظهار داشت: ۸۰ درصد از این بیماران با ورزش و فیزیوتراپی قابل درمان هستند و درمان این بیماری از طریق داروهای ضد التهاب و مسکن‌هایی نظیر ایبوپروفن، دیکلو فناک به همراه ورزش‌های پاندولی و مخصوص که متخصص به آن توصیه می‌کند قابل درمان خواهد بود.

لینک کوتاه: betanews.ir/n/767132

خبر فوق مربوط به رسانه سلامت آنلاین می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم