کتاب سکه های ماشینی قاجارایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
زندگی > تغذیه - همشهری آنلاین:
التهاب، رایج‌ترین بیماری لثه است که به عنوان ورم لثه شناخته شده و در اکثر موارد به دلیل عفونت ایجاد می‌شود، در عین حال ثابت شده که بین بیماری‌های لثه و تغذیه ارتباط وجود دارد.

فاطمه شفیعی، کارشناس ارشد تغذیه علوم پزشکی شیراز در خصوص ارتباط بیماری های لثه و تغذیه گفت: به نظر می رسد ورم لثه به دلیل ایجاد پلاک دندانی (ترکیب محکمی از خرده های غذا، بزاق و باکتری) ایجاد می شود. همچنین ممکن است در سنین بالاتر در اثر تغییرات هورمونی مربوط به بارداری حاصل شود.

فاطمه شفیعی با بیان اینکه برخی مواد غذایی می توانند در این رابطه تأثیر داشته باشند، افزود: سیب و اسید فولیک هستند که برای سلامت بافت ها موردنیاز است. مصرف غذاهای دارای فولات مانند هویج، انبه، زردآلو و سبزی های برگ سبز تیره دارای بتاکاروتن هستند که باعث افزایش میزان ویتامین آ می شود، کمبود این ویتامین با خطر بروز بیماری لثه در ارتباط است.

شفیعی با اشاره به وجود کلسیم در شیر، ماست، پنیر، شیر سویا و دانه کنجد، گفت: مصرف کافی این ماده معدنی به استحکام استخوان آرواره کمک می کند. گوشت، ماهی، غذاهای دریایی، مغزها، دانه های روغنی، جوانه گندم و غلات کامل (با سبوس و جوانه) دارای روی هستند. کمبود این ماده معدنی ممکن است بافت لثه را آماده آسیب دیدگی کند. قند، نوشیدنی های شیرین، بیسکویت، کیک و انواع شربت باعث افزایش پلاک دندانی می شوند و باید در اندازه متعادل مصرف شوند.

این کارشناس تغذیه گفت: نوشیدنی های دارای گازکربنیک، غذاهای کنسرو شده و غذاهای فرآوری شده که به آن ها فسفات سدیم، فسفات پتاسیم، اسید فسفریک و پلی فسفات اضافه شده باشد، علاوه بر سایر عوارض باعث شدت یافتن بیماری های دهان و دندان می شوند.

شفیعی خاطرنشان کرد: البته مصرف مقداری فسفر برای سلامتی استخوان ها و دندان ها ضرورت دارد، اما مصرف بیش از اندازه آن می تواند نسبت کلسیم به فسفر را تغییر داده و منجر به کاهش کلسیم شود که به نوبه خود ممکن است باعث کاهش استحکام استخوان آرواره و شدت یافتن بیماری لثه شود.

منبع: ایسنا

لینک کوتاه: betanews.ir/n/767109

خبر فوق مربوط به رسانه همشهری آنلاین می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم