کتاب سکه های ماشینی قاجارایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
ارتباطات > ارتباطات و فناوری - همشهری آنلاین:
اطلاعات حساس شخصی ۲۰۰ میلیون شهروند آمریکایی به صورت تصادفی توسط شرکت تجاری که در استخدام کمیته ملی جمهوریخواهان بوده‌است، در فضای مجازی منتشر شده‌است.

براساس گزارش BBC، این اطلاعات که حجمی برابر 1.1 ترابایت داشته است، شامل تاریخ تولد، آدرس خانه، شماره تلفن و دیدگاه های سیاسی 62 درصد از کل جمعیت آمریکا بوده است. این اطلاعات روی سرور ابری شرکت آمازون منتشر شده است و هرکسی می تواند به این اطلاعات دسترسی داشته باشد.

این نشت بزرگ اطلاعاتی هفته گذشته توسط کریس ویکری تحلیل گر خطرات سایبری از شرکت آپ گارد کشف شد. به نظر می آید این اطلاعات از منابع وسیعی گرد آوری شده اند، از پست هایی درباره موضوعات ممنوعه روی شبکه ردیت گرفته تا کمیته هایی که بودجه مورد نیاز حزب جمهوریخواه را تامین می کرده اند.

اطلاعات روی سروری ذخیره شده بود که در اختیار Deep Root Analytics بوده است. آخرین بار این اطلاعات پس از مراسم تحلیف دونالد ترامپ به روز رسانی شده و پس از آن برای مدتی نامشخص آنلاین باقی مانده است. الکس لاندری بنیانگذار شرکت Deep Root Analytics می گوید مسئولیت کامل این رویداد را به عهده می گیرد و براساس اطلاعاتی که در اختیار دارند تاکید دارد که سیستم های آنها هک نشده است.

علاوه بر جزئیات شخصی، این اطلاعات شامل گرایش های مذهبی، و تعصبات اخلاقی و سیاسی افراد نیز هست، برای مثال دیدگاه آنها نسبت به قانون کنترل استفاده از اسلحه، حق سقط جنین و تحقیقات درباره سلول های بنیادین نیز در این اطلاعات وجود دارد. به نظر می آید این اطلاعات برای استفاده توسط سازمان های سیاسی وابسته به حزب جمهوریخواه گرد آوری شده بودند تا تعداد رای دهندگان براساس این اطلاعات تخمین زده شود.

اگرچه حزب های سیاسی همواره درحال گردآوری اطلاعات درباره رای دهندگان هستند، اما این بزرگترین نشت اطلاعاتی در تاریخ آمریکا به شمار می رود و متخصصان نسبت به حجم بالای اطلاعات گرد آوری شده ابراز نگرانی کرده و می گویند این اطلاعات کاملا خصوصی بوده و معمولا افراد هرگز درباره این اعتقادات و باورهای خود با کسی صحبت نمی کنند.

با این همه موضوع گردآوری داده ها و استفاده از مدل های رایانه ای برای پیش بینی رفتار رای دهندگان تنها محدود به شرکت های بازاریابی نیست، شرکت پرایوسی اینترنشنال می گوید کل اکوسیستم تبلیغات آنلاین عملکردی مشابه دارد و این خطری برای دموکراسی به شمار می رود.

این نگرانی وجود دارد که اطلاعات نشت کرده برای اجرای اهداف شوم به کار گرفته شوند، از کلاهبرداری هویتی گرفته تا آزار و اذیت افرادی که تحت دستورهای محافظتی هستند و یا حتی ممکن است افرادی که از باورهای سیاسی متضادی برخوردارند دچار آسیب شوند.

لینک کوتاه: betanews.ir/n/767100

خبر فوق مربوط به رسانه همشهری آنلاین می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم