خرید کتاب سکه طلاایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
نیروهای یمنی ضمن خنثی کردن تلاش مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی برای نفوذ به برخی مناطق در اطراف صنعا، خسارات سنگینی به آن‌ها وارد ساختند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المسیره نت، ارتش و کمیته های مردمی یمن روز دوشنبه خسارات سنگینی به مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی در اطراف بخش نِهم در شمال شرق صنعا وارد ساختند.

در همین راستا یک منبع نظامی به المسیره گفت: نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن تلاش مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی برای نفوذ به السوداء و الصافح در نِهم را دفع کرده و خسارات سنگینی به آن ها وارد ساختند.

وی افزود: ارتش و کمیته های مردمی یمن، مراکز تجمع مزدوران در جنوب پایگاه القرن در اطراف نِهم را هدف حملات توپخانه ای خود قرار دادند.

از سوی دیگر ارتش و کمیته های مردمی یمن امروز سه شنبه مراکز تجمع خودروهای ارتش سعودی در جیزان را هدف قرار دادند.

یک منبع نظامی گفت که یگان موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن مراکز تجمع خودروهای سعودی در ام القطب شرقی در جیزان را با موشک های کاتیوشا هدف قرار داد که این موشک ها به دقت به هدف مورد نظر اصابت کردند.

وی افزود: نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن یک خودروی نظامی سعودی را منهدم کردند و یک نظامی سعودی نیز به ضرب گلوله نیروهای یمنی در شمال وادی المعاین در جیزان از پای در آمد.

نیروهای یمنی از ابتدای ماه رمضان عملیات نظامی خود را علیه مواضع ارتش سعودی و مزدورانش در جبهه های مختلف تشدید کرده و تاکنون خسارات سنگینی به آن ها وارد ساخته اند.

گفتنی است که صدها منافق و مزدور که در بین آن ها شماری از فرماندهان عالی رتبه مزدوران نیز دیده می شوند، طی روزهای گذشته به دست نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن به هلاکت رسیده اند.

عربستان سعودی ضمن ائتلاف با برخی کشورهای عربی منطقه از ششم فروردین 94 حملات گسترده علیه یمن را کلید زد تا از این طریق بتواند «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن را به قدرت بازگرداند.

بر اساس آمارهای رسمی، از ابتدای تجاوز عربستان به یمن تاکنون 12574 یمنی به شهادت رسیده اند که 2689 تن از آن ها کودک و 1942 تن زن هستند.

همچنین شمار مجروحان حملات عربستان تاکنون به 20820 تن رسیده است که 2541 تن از آن ها کودک و 2115 تن زن هستند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه: betanews.ir/n/767065

خبر فوق مربوط به رسانه تسنیم می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم