خرید کتاب سکه طلاایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
خبرگزاری فارس: ایلدیریم: ترکیه و اتحادیه اروپا خواستار شروعی تازه هستند/ سیپراس: باید به حکم عدم استرداد نظامیان ترکیه احترام گذاشت

نخست وزیر ترکیه و یونان طی نشست خبری مشترک درباره روابط با اتحادیه اروپا و عدم استرداد نظامیان فراری در زمان کودتای نافرجام در ترکیه صحبت کردند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «بینالی ایلدیریم» نخست وزیر ترکیه اعلام کرد آنکارا خواستار «شروع تازه ای» در روابط با اتحادیه اروپا تحت چشم انداز جدیدی است.

ایلدیریم طی نشست خبری مشترک با «آلکسیس سیپراس» نخست وزیر یونان، گفت: «متاسفانه اتحادیه اروپا رویکرد منفی در دوران پساکودتای 15 جولای 2016 و در زمان فرایند همه پرسی تغییر قانون اساسی اتخاذ کرد.»

به نوشته خبرگزاری «دوغان» وی اما تاکید کرد اختلافات مذکور گذشته و ترکیه و اتحادیه اروپا خواستار شروعی تازه تحت چشم اندازی جدید هستند.

نخست وزیر ترکیه همچنین از یونان بخاطر حمایت هایش از پیوستن آنکارا به اتحادیه اروپا و اجرای قرارداد مهاجران تشکر و قدردانی کرد.

در حالی که ترکیه بارها از یونان خواسته بود هشت نظامی را که در زمان کودتا با یک بالگرد به این کشور گریخته بودند، تحویل دهد اما سیپراس در این نشست خبری تاکید کرد تصمیم دادگاه یونان در عدم استرداد آنها باید محترم شمرده شود.

انتهای پیام/م

لینک کوتاه: betanews.ir/n/767054

خبر فوق مربوط به رسانه فارس نیوز می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم