خرید کتاب سکه طلاایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:

بانی فیلم – گروه سینمای جهان: متیو کاسوویتس زاده ۳ اوت ۱۹۶۷ در پاریس بازیگر ۴۹ ساله فرانسوی است. وی که به عنوان کارگردان، تهیه‌کننده، فیلم‌نامه‌نویس و بازیگر شناخته شده است جایزه بهترین کارگردان جشنواره فیلم کن و جایزه سزاررا در کارنامه دارد.
این چهره که شاید بیشتر برای بازی در نقش نینو در فیلم «املی» محصول سال ۲۰۰۱ در کشورهای انگلیسی‌زبان شناخته شده باشد بنیان‌گذار یک تولید کمپانی فیلم در فرانسه به نام «اینترپرایز ام‌آن پی» نیز هست. وی سه جایزه سزار برای بهترین بازیگر نقش مرد برای بازی در فیلم‌ «ببین آنها چطور می‌افتند» محصول ۱۹۹۴، بهترین فیلم و بهترین تدوین برای فیلم «نفرت» محصول ۱۹۹۵ بوده است و نامزدی کسب جایزه بهترین کارگردانی و بهترین نویسندگی را نیز دریافت کرده است. وی که در پاریس متولد شده فرزند یک تدوین‌گر فیلم، کارگردان و نویسنده به نام پیتر کاسوویتس است.
وی در قامت یک فیلمساز چندین فیلم هنری و تجاری ساخته که بسیار هم موفقیت‌امیز بوده اند . نویسندگی و کارگردانی «لا هین» یا «نفرت» محصول ۱۹۹۵با موضوع طبقه، نژاد و خشونت سیاسی که برنده جایزه سزار برای بهترین فیلم و بهترین کارگردانی در جشنواره فیلم کن ۱۹۹۵ شد، از جمله آنها هستند. او ساخت فیلم‌های دیگری را نیز در کارنامه دارد که فیلم «رودخانه‌های بنفش» در سال ۲۰۰۰ در ژانر تریلر پلیسی با بازی ژان رنو و ونسان کاسل از جله آنهاست. فیلم «گوتیک» محصول ۲۰۰۳ نیز از دیگر فیلم‌های ساخته اوست که با بازی هالی بری و پنلوپه کر‌وز ساخته شد. او در کمپانی تولید فیلم خودش شماری از مهمترین فیلم های سینمای فرانسه را نیز تولید کرده است. فیلم «آویدا» در سال ۲۰۰۶ از جمله این فیلم‌هاست. فیلم «سگ جانی دیوانه» نیز از دیگر فیلم‌های اوست که سال ۲۰۰۸ در بخش نوعی نگاه جشنواره کن نمایش داده شد. وی که بازیگر فیلم‌هایی چون «سرنوشت شگفت‌انگیز املی پولن» در سال ۲۰۰۱، «بابل پس از میلاد» در سال ۲۰۰۸، «گوتیکا» در سال ۲۰۰۳، «نفرت» در سال ۱۹۹۵ و «دختر روز تولد» در سال ۲۰۰۱ بوده در سال ۲۰۰۱۶ و ۲۰۱۷ چند فیلم در نوبت اکران داشته است که عبارتند از:
«جنگ و صلح»/ War & Peace
زمان اکران: ۲۰۱۶
این مینی سریال درام تاریخی بر مبنای رمان مشهور تولستوی ساخته شده و پل دانو، جیمز نورتورن و لیلی جیمز از بازیگران آن هستند. متیو کاسوویتس در این سریال در نقش ناپلئون بازی کرده است.
«تبهکاران غرب» ساخته ژان کلود فلامان-بارنی/ Le Gang des Antillais
زمان اکران: ۲۰۱۶
این فیلم درام درباره تفنگی است که صدایش شنیده می‌شود و قلمی است که تا بتوان با آن به درک خود رسید. چهار سرخپوست غربی در دهه ۷۰ وارد پاریس می‌شوند تا…نویسنده فیلمنامه قبلیپ برنارد و بازیگران آن شامل جدی آپیل، اریک ابوآنیوآدام ناین است. جدی آپالی و اریک ابوآنی و آدام نیان دیگر بازیگران فیلم هستند.
«زیباتر» ساخته آن-گائل داوال/ De plus belle
زمان اکران: ۸ مارس ۲۰۱۷
این فیلم کمدی درباره لوسی است که بیمار است و خاطره کوتاه مدت خود را از دست داده است. خانواده او به وی فشار می‌آوردند شادتر باشد و اینطوری است که او با کلاویس آشنا می‌شود. نویسنده فیلمنامه خود کارگردان است و فلورنس فورستی و نیکول گارسیا دیگر بازیگران این فیلم هستند.
«پایان خوش» ساخته میشل هانکه/ Happy End
زمان اکران: ۲۰۱۷
این درام درباره خانواده‌ای است که در کالیاس با بحران مهاجران اروپایی روبه رو هستند. ایزابل هوپر و ژان لویی ترینتینان دیگر بازیگران فیلم هستند.
«والرین و شهر هزار سیاره» ساخته لوک بسون/ Valerian and the City of a Thousand Planets
زمان اکران: ۲۱ جولای ۲۰۱۷
فیلم «والرین» با بودجه‌ای ۱۸۰ میلیون دلاری، پرهزینه‌ترین و بزرگترین فیلم اروپایی تاریخ است. این فیلم با اقتباس از کمیک فرانسوی نوشته پیر کریستین و ژان-کلود مِزیه ساخته شده و کارا دلوینی، کلایو اوون و دین دِهان دیگر بازیگران فیلم هستند.

لینک کوتاه: betanews.ir/n/767001

خبر فوق مربوط به رسانه بانی فیلم می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم