خرید کتاب سکه طلاایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:

به گزارش ایرنا به نقل از رسانه های پاکستان، چهار نفر از افراد موتور سوار با کمین در مسیر عبور خودوری حامل سربازان نیرو دریایی ارتش پاکستان، خودرو را به رگبار بستند و از محل گریختند.
این حادثه کمی قبل از زمان افطار روز گذشته رخ داد.
نواز شریف نخست وزیر پاکستان ضمن محکوم کردن این اقدام تروریستی تاکید کرد: تروریست ها نمی توانند با انجام چنین اقداماتی مانع پیشرفت پاکستان در راه توسعه و در مسیر مبارزه با تروریسم شوند.
حدود یک ماه پیش نیز 10 نفر از کارگران راهسازی در بندر گوادر به دست تروریست ها کشته شدند.
پاکستان، طبق قراردادهای مشترک با چین برای توسعه بندر گوادر به عنوان قطب اصلی راهروی اقتصادی مشترک چین-پاکستان، در حال اجرای طرح های متعدد از جمله طرح های راه سازی در بندر گوادر با هدف توسعه این بندر است.
امنیت بندر گوادر به عنوان قلب راهروی اقتصادی چین-پاکستان از اهمیت فراوان نه تنها برای پاکستان، بلکه برای چین برخوردار است و هرگونه تشدید ناامنی و افزایش فعالیت تروریست ها دراین بندر، می تواند مانعی در مسیر تلاش های پاکستان در مسیر توسعه آن تلقی شود.
تعداد زیادی از شهروندان چینی در سراسر پاکستان از جمله در ایالت بلوچستان و بندر گوادر با هدف فعالیت در طرح های مربوط به راهروی مشترک اقتصادی حضور دارند و چین بارهای بر ضرورت تامین امنیت شهروندان از سوی پاکستان تاکید کرده است.
آساق**1723 - انتشار دهنده: محمدرضا منافی

انتهای پیام /*

لینک کوتاه: betanews.ir/n/767000

خبر فوق مربوط به رسانه ایرنا می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم