خرید کتاب سکه طلاایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:

به گزارش ایرنا، روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان روز سه شنبه به نقل از معاون توسعه فناوری این شهرک اعلام کرد: هم اکنون بیش از 480 واحد فناوری در حوزه‌های مختلف در این شهرک مستقر و فعال هستند.
محمدجواد امیدی که در جلسه بازدید ناهید تاج الدین، نماینده مردم اصفهان در مجلس از شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان سخن می گفت، افزود: این شرکت ها در زمینه ‌های مختلف از جمله فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT)، برق و الکترونیک، ساخت و تولید، شیمی و صنایع شیمیایی و سایر فناوری‌ها مشغول به فعالیت هستند .
وی همچنین توضیحاتی درباره فعالیت‌های شهرک در حوزه حمایت از راه‌اندازی کسب و کارهای دانش‌بنیان ارائه کرد.
تاج‌الدین نماینده اصفهان نیز در این بازدید بر نقش‌آفرینی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در توسعه کارآفرینی و اشتغال تاکید کرد و گفت: با حمایت از رشد و توسعه چنین مراکزی می‌توانیم مشکل بیکاری دانش آموختگان دانشگاهی را مرتفع کنیم.
همچنین نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی از برخی شرکت‌ها و موسسه های فناور مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان بازدید کرد و از نزدیک با فعالیت‌ها، دستاوردها و همچنین چالش‌ها و مشکلات فرا روی شرکت‌ها آشنا شد.
شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان به عنوان اولین سازمان موسس مراکز رشد و پارک های علم و فناوری در کشور فعالیت اجرایی خود را از سال 1380 با هدف حمایت و هدایت شرکت ها و موسسات دانش بنیان آغاز کرد تا در سطحی کلان تر به ایجاد همکاری و نزدیکی بیشتر جامعه علمی و صنعتی و رونق اقتصادی بپردازد.
به گفته رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، هزینه ایجاد هر شغل در این شهرک حداکثر 400 میلیون ریال است که در مقایسه با آمارهای رسمی کشور کمتر از یک سوم هزینه ایجاد اشتغال معمول است.
مهدی کشمیری افزود: در این شهرک هر دانش آموخته فن آفرین بطور متوسط می تواند برای 10 تا 15 نفر شغل ایجاد کند.
وی همچنین نرخ موفقیت در این شهرک را بیش از 70 درصد خوانده و تصریح کرده است که در خارج از شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان حدود 15 درصد احتمال این وجود دارد که یک دانش آموخته تبدیل به یک فعال اقتصادی موفق شود اما این نرخ موفقیت در شهرک علمی و تحقیقاتی بیش از 70 درصد است.
حدود 480 شرکت دانش بنیان در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان فعال است.
ت/3011 / 6022 خبرنگار: آسیه معینی - انتشار دهنده : عمادی

انتهای پیام /*

لینک کوتاه: betanews.ir/n/766978

خبر فوق مربوط به رسانه ایرنا می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم