خرید کتاب سکه طلاایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:

سید محمد موسوی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اولیا نوآموزان بدو ورود به دبستان با مراجعه به مدارسی که فرزندشان را ثبت نام کرده اند معرفی نامه برای سنجش سلامت آنها دریافت می کنند.
وی افزود: والدین پس از دریافت برگه نوبت به مدت یک ماه به مراکز مربوطه باید برای سنجش نوآموزان مراجعه کنند.
موسوی یادآور شد: 14 پایگاه عمومی و یک پایگاه تخصصی با 100 نفر عامل اجرایی در مرکز استان کار سنجش نوآموزان را انجام می دهند.
وی گفت: فرآیند سنجش در این پایگاه ها برای ارزیابی سلامت جسمی و آمادگی تحصیلی نوآموزان شامل سنجش بینایی، شنوایی، مراقبت های بهداشتی، ارزیابی های پزشکی و بررسی آمادگی تحصیلی و روانی نوآموزان خواهد بود.
رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان ایلام افزود: چنانچه نوآموزان در این مرحله مشکوک تشخیص داده شوند به مرحله تخصصی ارجاع داده شده و در غیر این صورت برگه تایید سنجش را برای ثبت نام نهایی در مدرسه از این پایگاه ها دریافت می کنند.
به گفته موسوی در اجرای طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان در سال گذشته از مجموع بیش از 9 هزار نوآموز، 24 دانش آموز استثنایی شناسایی و برای تحصیل به مدارس استثنایی ارجاع شدند.
وی پیش بینی کرد امسال نیز این تعداد نوآموز برای ورود به دبستان سنجش شوند.
خبرنگار: آزاده خرم * انتشار دهنده: شهریار حیدری فر
7171/6034

انتهای پیام /*

لینک کوتاه: betanews.ir/n/765590

خبر فوق مربوط به رسانه ایرنا می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم