کتاب سکه های ماشینی قاجارایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
خبرگزاری شبستان به نقل از پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی: کارگاه آموزشی طراحی و اجرای پژوهش، با تکیه بر مطالعات قرآنی میان رشته ای، از سوی پژوهشکده مطالعات قرآنی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و با همکاری انجمن ایرانی مطالعات قرآنی و فرهنگ اسلامی برگزار می شود.

این کارگاه با تدریس دکتر هادی رهنما، پژوهشگر حوزه مطالعات قرآنی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.

حوزه هایی از دانش مانند مطالعات قرآنی که روش شناسی خود را از دانش هایی دیگر چون تاریخ، زبان شناسی، مطالعات ادبی و جز اینها می گیرند، در فرآیند پژوهش با مسائل و چالش هایی مضاعف روبه رو هستند. از یک سو مسئله فهم درست روش وام گرفته شده مطرح است و از سوی دیگر مسائل مرتبط با پیاده سازی و پیشبرد درست روش در فرآیند تحقیق. روشن است که این فرآیند رفت و برگشت به دانش های مبدأ و متن قرآن کریم، نیاز به کنترل هوشمندانه فرآیند تحقیق و شناخت بزنگاه ها و آسیب های محتمل را دوچندان می کند.

این واقعیت را اگر در کنار ضعف جدی آموزش روش تحقیق در نظام دانشگاهی رشته علوم قرآن و حدیث و سطح توانایی های محققان جوان حوزه مطالعات قرآنی ببینیم، ضرورت چاره جویی و تلاش پیوسته در جهت اصلاح این وضعیت آشکار خواهد شد. روشن است که در این میان، چشم امید به مؤسساتی مانند پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی که جایگاه و کارنامه مقبولی در امر پژوهش دارند، بیش از دیگر بخش های نظام آموزشی-پژوهشی کشور است .

شرکت در این دوره برای دانشجویان رشته علوم قرآن و حدیث و کلیه علاقمندان به پژوهش در حوزه علوم دینی مفید است ؛ این دوره در قالب 8 ساعت (ود جلسه چهار ساعته) در روزهای یک شنبه و دوشنبه، از ساعت 9 تا 13 در تاریخ های هجدهم و نوزدهم تیرمها برگزار می شود.

همچنین هزینه ثبت نامه در این کارگاه یک میلیون رویال است که این رقم برای اعضای هیات علمی حوزه و دانشگاه، طلاب و دانشجویان هشتصد هزار ریال می شود. همچنین دانشجویان پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و و اعضا انجمن ایرانی مطالعات قرآنی و فرهنگ اسلامی، نیز برای شرکت در این دوره مبلغ پانصد هزار ریال است.

گفتنی است، به شرکت کنندگان گواهینامه معتبر داده خواهد شد که ارزش علمی و اداری دارد. این گواهینامه قابل ترجمه و مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است. علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام به سایت پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی مراجعه و برای مشاوره و ثبت نام (در ساعت اداری) با شماره 88624485 سرکار خانم عبدالهی صحبت کند.

پایان پیام/248
ضمیمه :

لینک کوتاه: betanews.ir/n/765565

خبر فوق مربوط به رسانه شبستان می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم