کتاب سکه های ماشینی قاجارایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
حمله موشکی سپاه به دیرالزور سوریه شب گذشته در حالی سپاه پاسداران مقر فرماندهی داعش را مورد هدف قرار داد تا به داعش ثابت کند که عملیات تروریستی آنها در تهران یک مفهوم برای جمهوری اسلامی بیشتر نمی تواند داشته باشد؛ «ترقه بازی»

خبرگزاری ایمنا – گروه سیاسی – سیدسعید ابطحی: روز 17 خرداد بود؛ 5 تروریست داعشی برای ساعاتی تهران را به هم می‌ریزند و 17 نفر از مردم را به شهادت می رسانند؛ عملیاتی که شاید در وهله نخست برای بسیاری از مردم ایران –با وجود زندگی منطقه پر خطر جنوب غرب آسیا- غیر منتظره بود؛ عملیات کوچکی که رهبر انقلاب اسلامی ایران آن را به «ترقه بازی» تعبیر کرد.

در حالی که در گذشته رهبر انقلاب ایران هشدار داده بود که «دوران بزن و در رو تمام شده است»؛ وقت آن رسیده که این عملیات کوچک در ابعاد وسیع پاسخ داده شود تا دیگر فکر عملیات در ایران از فرسنگ ها دور تر از ذهن تروریست ها و حامیان آنها گذر نکند؛

«انتقام موشکی شب گذشته برای همه دشمنان جمهوری اسلامی در رأس آن رژیم صهیونیستی، آمریکا، شاهنشاهی های پشتیبان تروریسم به پرچمداری آل سعود دارای پیام و پاسخ بود که بدانند جمهوری اسلامی ایران دستش بلند، توانا و دقیق است و نیاز به اجازه از هیچ کسی ندارد تا هر آنچه لازم می داند برای امنیت خود انجام دهد» این نظر حسین شیخ الاسلامی از دیپلمات های با سابقه کشورمان است.

عملیات شب گذشته با پرتاب 6 فروند موشک بالستیک ذوالفقار از نقاط مرزی خاک ایران به دیر الزور مقر فرماندهی داعش صورت گرفت، شهری که به گفته شیخ الاسلام مطابق ارزیابی های به دست آماده حاصل از فرایندهای اطلاعاتی طراحی عملیات روز چهارشنبه خونین مجلس را به همراه داشته است.

«هدف قرار دادن شهر دیرالزور از سوی سپاه به دلیل نزدیکی به فلسطین اشغالی و ... نبوده است بلکه تنها یک هدف اصلی داشته و آن این است که تروریست های عملیات روز 17 خرداد از پایگاه های دیرالزور پشتیبانی می شدند و بیشتر طراحی های این عملیات در پایگاه های این شهر صورت گرفت» دلیلی که نشان می دهد سپاه از این عملیات تنها یک هدف را دنبال می کرده؛ «انتقام و تنبیه».

اما انتقام دیشب طبیعتا به همان دیشب محدود نخواهد شد و یقینا می تواند در آینده در تحولات منطقه و مناسبات سیاسی و دیپلماتیک نقش مؤثر و فعالی را ایفا کند؛ چالشی که به گفته شیخ الاسلام مهمترین قطب های آن « جمهوری اسلامی ایران و حکومت شاهنشاهی سعودی» است.

با این حال روز گذشته فرماندهی کل قوا در جمله ای را فرمودند که می تواند در آینده بسیار مورد توجه قرار گیرد و شاید کلیدی برای رمز گشایی های فعالیت های آینده جمهوری اسلامی در بعد نظامی باشد جمله ای که هم برای دشمنان خارجی و هم دوستانی داخلی که دلشان لرزان است پیام بسیار واضح و روشنی داشت «دشمنان نمی توانند به ما سیلی بزنند؛ ما به آنها سیلی خواهیم زد»؛ جمله ای که در حال حاضر به حمله دیشب از سوی تحلیلگران محدود شده است اما کسی هم انکار نمی کند که می تواند در آینده نقش آفرین باشد.

لینک کوتاه: betanews.ir/n/765526

خبر فوق مربوط به رسانه ایمنا می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم