سکه ها جشنواره تخفیف
تاریخ دریافت خبر:
SNN رئیس دیدبان حقوق بشر با انتشار پیامی ضمن زیر سوال بردن مواضع دوگانه آمریکا، رئیس جمهوری این کشور را در حمایت از تروریست‌ها سهیم دانست.

پس از آنکه «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا در بالاترین سطح، قطر را متهم به حمایت از تروریسم کرد مجوز فروش ۲۱ میلیارد دلار تسلیحات را به دوحه صادر کرد.

۱۲ میلیارد دلار از این قرارداد مربوط به تحویل تعدادی از جنگنده های F۱۵ است که در دیدار هفته گذشته وزیر دفاع قطر با «جیمز ماتیس» همتای آمریکایی وی به امضا رسید.

لازم به ذکر است که قرارداد ۲۱ میلیارد دلاری فروش سلاح به قطر در سال ۲۰۱۶ میان دو کشور به امضا رسیده اما کنگره آمریکا اخیرا با فروش این میزان تسلیحات که بخش عمده آن مربوط به فروش جنگنده به دوحه است موافقت کرده است.

در همین رابطه «مشعل آل ثانی» سفیر قطر در آمریکا با انتشار عکسی در توئیتر از امضای این توافق نظامی نوشت: به موجب این قرارداد، ۶۰ هزار فرصت شغلی جدید در ۲۴ ایالت آمریکا ایجاد شد.

این اقدام آمریکا بار دیگر دوگانگی سیاست های آمریکا را نشان داده و ثابت می کند که اظهارات ترامپ علیه قطر فقط برای خوشایند عربستان بوده است.

لینک کوتاه: betanews.ir/n/765496

خبر فوق مربوط به رسانه دانشجو می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم