کتاب سکه های ماشینی قاجار

تاریخ دریافت خبر:
پارک دوبل خودکار با سیستم اتوپایلوت ۸ تسلا

پارک دوبل خودکار با سیستم اتوپایلوت ۸ تسلا

عصر خودرو- شرکت تسلا از آپدیت آنلاین نرم افزاری سیستم اتوپایلوت خودروهای خود با اضافه شدن قابلیت پارک دوبل و پارک سنگ چین خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از نیواطلس، تسلا اتوپایلوت 8 و سخت افزار اتوپایلوت ارتقا یافته را اواخر سال گذشته معرفی کرد و به طور تدریجی قابلیت های جدیدی به آن اضافه کرده است. بروز رسانی آنلاین(Over the air) نرم افزار این سیستم در ماه ژانویه شروع شده و در آن خودروهای مجهز به مجموعه دوربین، رادار و حسگرهای اولتراسونیک توانایی کروزکنترل سازگار شونده و ترمز اضطراری خودکار پیدا خواهند کرد.

این بروزرسانی که در روزهای گذشته شروع شده قابلیت پارک خودکار دوبل و سنگ چین را به این خودروها اضافه می کند. همچنین محدودیت سرعت 88.5 کیلومتر بر ساعت در وضعیت رانندگی خودکار در این بروزرسانی حذف شده است.

در حالیکه سخت افزار اتوپایلوت اولیه به تنها یک دوربین، یک رادار و یک سری حسگر اولتراسونیک مجهز بود، اتوپایلوت ارتقایافته به شش دوربین مجهز شده است.

تا همین اواخر رادار نقش محدودی در سیستم های نیمه خودران تسلا داشت. اگرچه رادار در تشخیص وضعیت در شرایط مه، گرد و خاک یا باران خوب است اما در تشخیص چوب رنگ شده یا پلاستیک عملکرد درستی ندارد.