کتاب سکه های ماشینی قاجار

طراحی نرم‌افزار اعلام جرایم رانندگی در کشور

تاریخ دریافت خبر:
طراحی نرم‌افزار اعلام جرایم رانندگی در کشور

به گزارش پرشین خودرو، آرش فرتاش، مدیرعامل این شرکت در رابطه با مشخصات فنی طرح گفت: این نرم افزار جهت آگاهی مردم از میزان جرایم رانندگی و نیز پرداخت آسان با استفاده از ابزار تلفن همراه و دیگر بسترهای ارتباطی طراحی شده است تا منجر به گسترش فرهنگ استفاده از پرداخت الکترونیک و کاهش رفت وآمد و ازدحام های ماهیانه به دلیل پرداخت قبوض در بانک ها در اقلیم کردستان عراق شود.

وی افزود: متاسفانه مردم منطقه کردستان عراق به دلیل بی اعتمادی و ناامنی، تمایل و اشتیاق زیادی به نگهداری نقدینگی خود در بانک ها نداشته و آن را به روش های گوناگون در نزد خود نگه می دارند. از این رو این موضوع باعث شده که استفاده از کارت های بانکی در منطقه یاد شده رایج نباشد و در نتیجه پرداخت ها نیز از روش های سنتی انجام می پذیرد که این نرم افزار درصدد حل این مشکل و ایجاد اطمینان خاطر در پرداخت حداقل جرایم رانندگی آنها پیاده سازی شده است.

وی با بیان اینکه نرم افزار اعلام جرایم رانندگی در سه حوزه سامانه گویا، سامانه پیامکی و سامانه طراحی وب سایت با حمایت صحا پیاده سازی شده و دارای یک بخش نرم افزاری و یک بخش سخت افزاری است، ادامه داد: بخش سخت افزاری نرم افزار با توجه به نحوه کاربرد می تواند به عنوان رابطی (Interface) میان نرم افزار و خطوط تلفن عمل کرده و داخل کامپیوتر صنعتی نصب می شود. بدیهی است هر چه ترافیک خطوط تلفنی بیشتر باشد، اولاً به خطوط بیشتر و در نتیجه به بردهای بیشتری نیاز خواهد بود.

فرتاش با اشاره به اینکه اطلاعات در کل محصول نرم افزاری در دو قالب اصلی گویش (Voice) و متن (Text) قابل دسترسی است، تصریح کرد: محصول نرم افزاری طراحی شده از پنج بخش عمده پست صوتی، اطلاع رسانی گویا، اپراتوری خودکار، پرسش وپاسخ، دسترسی به بانک های اطلاعاتی و مراکز تماس تشکیل شده است.

وی در ادامه به توضیح پنج بخش نرم افزاری این طرح پرداخت و عنوان کرد: پست صوتی و مکتوب شامل صندوق های صوتی یا محفظه های صوتی هستند که به افراد مختلف در یک سازمان یا موسسه اختصاص داده می شوند. این صندوق ها همانند صندوق های پستی دارای نام (شماره اختصاصی) هستند و افراد به وسیله شماره گیر تلفن خود می توانند به آنها دسترسی پیدا کنند، ضمن اینکه برای صندوق ها می توان قابلیت ها و محدودیت های خاصی را در نظر گرفت. همچنین این صندوق ها علاوه بر قابلیت دریافت پیام های صوتی، قابلیت دریافت مکتوبات (Fax) را نیز دارا هستند.

فرتاش در ادامه به ویژگی اطلاع رسانی گویا و مکتوب این نرم افزار اشاره کرد و گفت: در این سیستم تمام اطلاعات لازم و مورد نیاز شهروندان یا به طور کلی مخاطبان سازمان، به صورت درخت اطلاعاتی در اختیار تماس گیرنده قرار می گیرد. در این قسمت می توان انواع اطلاعات را دسته بندی و سازماندهی کرد تا افراد بتوانند در یک تماس تلفنی ساده و به وسیله شماره گیر تلفن خود به اطلاعات مورد نیاز در زمینه جرایم رانندگی دست پیدا کنند.

مدیرعامل شرکت طراح این نرم افزار تاکید کرد: ساختار سیستم اطلاع رسانی گویا کاملاً انعطاف پذیر بوده و در هر لحظه با توجه به نیازها و شرایط موجود، قابل تغییر توسط مدیریت سیستم از طریق تلفن و یا نرم افزار کاربردی گرافیکی است؛ ضمن اینکه اطلاعات شاخه ها و اجزای این درخت اطلاع رسانی می توانند به راحتی تغییر کرده و به روز شوند. همچنین این سیستم به صورت شبانه روز، دریافت اطلاعات خارج از ساعات اداری را به صورت ساده و بدون ترافیک تلفن میسر می کند.

فرتاش در ادامه به ویژگی های بخش اپراتوری خودکار، پرسش وپاسخ (Q&A) و ارتباط با بانک های اطلاعاتی (Access to DB) اشاره و اضافه کرد: در بخش اپراتوری خودکار، عمل اپراتوری به صورت خودکار توسط سیستم صوتی صورت خواهد گرفت. در این بخش، سیستم می تواند با انواع سوئیچ های داخلی و خارجی تلفیق شود و عمل انتقال مکالمه و نظارت بر آن را در دست گیرد. همچنین بخش پرسش وپاسخ (Q&A) در واقع تلفیقی از سیستم اطلاع رسانی گویا و پست صوتی است که به صورت قابلیت پرسش و پاسخ در خواهد آمد. در این بخش تماس گیرندگان پس از ارتباط با سیستم و مواجه شدن با گویش راهنما، سوالات خود را مطرح کرده و از طریق سیستم و به صورت اتوماتیک کدهای اختصاصی مربوط به هر سوال را دریافت کرده و می توانند پس از گذشت مدت زمان معین (که آن نیز توسط سیستم تعیین می شود) در تماس مجدد پاسخ خود را دریافت کنند.