کتاب سکه های ماشینی قاجار

تاریخ دریافت خبر:
چرا سران حماس قطر را ترک کردند؟به گزارش اسلام تایمز به نقل از آسیا نیوز، جنبش حماس اعلام کرد که خروج برخی از سران این جنبش از خاک قطر در پی تصمیماتی است که بعد از انتخابات داخلی گذشته اتخاذ شد، صورت گرفت.

«خلیل الحیه» نایب رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در غزه در کنفرانس مطبوعاتی که باشگاه خبرنگاران فلسطین آن را برگزار کرد، روزگذشته با اشاره به این موضوع که روابط این جنبش با قطر همچنان به قوت خود باقی است، گفت: بحران دیپلماتیک که میان قطر از یک سو و عربستان، امارات و بحرین از سویی دیگر به وجود آمده است، هرگز بر حماس و سران آن در دوحه اثری نداشته و تاکید کرد: «ما همچنان در قطر هستیم.»

وی در ادامه ی سخنانش تصریح کرد: مقر فرماندهی مرکزی جنبش حماس در غزه است و رئیس آن نیز «اسماعیل هنیه» می باشد که هرگز مکان اقامتش را تغییر نداده و همچنین غزه را ترک نخواهد کرد مگر برای سفرهای خارجی.

این مقام مسئول جنبش حماس در خصوص تنشی که در روابط کشورهای عربی حاشیه ی خلیج فارس به وجود آمده است، گفت: درگیری ها و اختلافات، امت و منافع آن را در معرض خطرات بزرگی قرار می دهد که برجسته ترین این خطرات از بین رفتن وحدت و یکپارچگی است.

وی در ادامه با ابراز تاسف از بحرانی شدن روابط کشورهای عربی حاشیه ی خلیج فارس، از همه ی این کشورها خواست تا بحران موجود بینشان را در اسرع وقت ممکن حل نمایند چراکه تنها طرفی که این وضعیت سود می برد، رژیم صهیونیستی است.

شایان ذکر است، شماری از سران جنبش حماس از جمله «خالد مشعل» رئیس سابق دفتر سیاسی آن سالهاست که در دوحه پایتخت قطر زندگی می کنند.

در این زمینه، برخی از مسئولان کشورهای عربی حاشیه ی خلیج فارس و در رأس آنها «عادل الجبیر» وزیر خارجه ی عربستان و «انور قرقاش» وزیر امور خارجه ی امارات از دولت قطر به خاطر اینکه به سران جنبش حماس اجازه ی حضور در خاک این کشور را داده است، به شدت انتقاد نموده اند.