سکه ها جشنواره تخفیف
تاریخ دریافت خبر:
SNN بسیج دانشجویی دانشگاه آیت‌الله بروجردی با صدور نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور در واکنش به سخنان وی در ضیافت افطاری با اساتید مبنی بر اینکه «امیرالمونین علیه السلام مبانی حکومت و مبنای ولایت را نظر مردم و انتخاب مردم می‌داند.» اعلام کرد: استدعا داریم تا در ابراز تفکرتان تامل بیشتری به خرج دهید!

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، بسیج دانشجویی دانشگاه آیت الله بروجردی با صدور نامه ای خطاب به رئیس جمهور در واکنش به سخنان وی در ضیافت افطاری با اساتید مبنی بر اینکه «امیرالمونین علیه السلام مبانی حکومت و مبنای ولایت را نظر مردم و انتخاب مردم می داند.» اعلام کرد: استدعا داریم تا در ابراز تفکرتان تامل بیشتری به خرج دهید!

متن این نامه به شرح زیر است:


جناب آقای روحانی سلام علیکم؛


تقریباً سه سال از زمانی که جنابعالی از کربلا و رویارویی جبهه حق با جبهه باطل درس مذاکره و گفت و گو گرفتید، می گذرد و البته این تنها درس آموزی شما از مفاهیم تاریخی و دینی نبود. کمااینکه برجام را نیز به صلح حسنی تشبیه کردید برجامی که نه توانست سایه جنگ را دور سازد و نه چرخ زندگی مردم را در حوزه اقتصاد حتی تکانی ساده بدهد!


و اما اخیراً مشاهده شد که در ضیافت افطارتان با اساتید دانشگاه دوباره به سراغ بهره برداری از مفاهیم دینی رفته اید و فرموده اید: «امیرالمونین علیه السلام مبانی حکومت و مبنای ولایت را نظر مردم و انتخاب مردم می داند.»


صرف نظر از این نکته که مقصودتان از تشبیه جامعه و شرایط کنونی با شرایط زمان حضرت امیر علیهالسلام چه بوده !!به خود لازم دیدیم تا چند نکته را خدمتتان یادآور شویم:


نخست آنکه امامت از اصول دین است و سمتی است انتصابی از جانب خداوند به جانشینی از پیامبرش چنانکه آیه های ولایت، ابلاغ، اولی الامر، صادقین و خطبه غدیر دلالت بر اثبات ولایت و جانشینی امیرالمونین علیهالسلام دارند.


و دوم آنکه شما با سخنان خود به عنوان رییس جمهور بزرگترین کشور با حکومت شیعی این حقیقت را در ذهن عده ای تداعی می کنید که آگاهی کاملی از مبانی فقهی تشیع ندارید.


احتراماً به نمایندگی از دانشجویان بسیجی از جنابعالی استدعا داریم تا در ابراز تفکراتتان تأمل بیشتری به خرج دهید و ابزار سودجویی و شبهه افکنی منافقان را فراهم نسازید.

و من الله التوفیق

لینک کوتاه: betanews.ir/n/765433

خبر فوق مربوط به رسانه دانشجو می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم