خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
خبرگزاری شبستان، نعمت الله ترکی در افتتاح فاز اول مسجد قمر بنی هاشم(ع) گفت: تاریخ آغاز به کار این پروژه مهرماه 1393 بوده که در زمینی به مساحت 1245 متر مربع با زیر بنای 4750 متر مربع در هفت طبقه شامل دو طبقه زیر زمین و پنج طبقه روی زمین عملیات خاک برداری، بتن ریزی و سقف آن تا کنون انجام شده است.

وی میزان پیشرفت کار این مسجد را 25 تا 30 درصد دانست که ساخت آن تاکنون در فاز اول مبلغ 2 میلیارد و 600 میلیون تومان هزینه در بر داشته است.

رییس سازمان برنامه و بودجه استان تهران، افزود: عمده این مبلغ از سوی شهرداری تهران تامین شده است و مبلغ 600 میلیون تومان نیز از محل بودجه استان تهران کمک شده است.

ترکی در ادامه به تشریح بخش های مختلف این مسجد پرداخت و گفت: در طبقه همکف و اول شبستان آقایان و خانم ها، در طبقه ۱- یک سالن اجتماعات کوچک و بزرگ با ظرفیت 400 نفر و در طبقه ۲- سالن غذا خوری، آشپزخانه و سردخانه مواد غذایی جانمایی شده است و در طبقه اول کتابخانه، در طبقه همکف بخش اداری شامل دفتر مسجد و پایگاه بسیج و در طبقات اول و دوم بخش اقامتی شامل خانه روحانی و خادم پیش بینی شده است.

وی اظهار کرد: به منظور استفاده از ظرفیت و تخصص پزشکان حاذق و توانمند هم استانی و ارائه خدمات درمانی، بخش درمانگاه و داروخانه نیز در طبقه همکف طراحی شده و در طبقه منفی یک و اول و رواق، مرکز تجاری و در طبقه منفی دو تأسیسات ساختمانی پیش بینی شده است.

این عضو هیات امنای مسجد قمر بنی هاشم (ع)، مشارکت مردم هم استانی برای اتمام این مسجد را خواستار شد و گفت: منابع دولتی بسیار محدود است و با توجه به این محدودیت نمی توان از دولت انتظار بیشتری داشت و پرداخت تمام هزینه ساخت این پروژه از عهده دولت خارج است.

رییس سازمان برنامه و بودجه استان تهران هزینه فاز دوم را 65 میلیارد ریال برآورد کرد و افزود: فاز سوم شامل تکمیل بخش های تجاری، کتابخانه و درمانگاه بوده که هزینه پروژه را به 130 میلیارد ریال خواهد رساند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هم استانی های چهارمحال و بختیاری مقیم مرکز، ترکی ابراز امیدواری کرد ، در ماه محرم سال ۱۳۹۶ شاهد برپایی مراسم عزاداری چهارمحال و بختیاری های مقیم تهران در مکانی واحد باشیم و خواستار اطلاع رسانی مناسب به افراد دارای تمکن مالی و متخصص در امر تجهیزات و ماشین آلات ساختمانی شد و از افرادی که با کمک فکری می توانند هیأت امنای مسجد را همراهی کنند تقاضای همکاری کرد.

یادآور می شود، مسجد قمر بنی هاشم (ع) در بلوار مرزداران ،خیابان سرسبز شمالی تهران واقع شده است.

پایان پیام/40
ضمیمه :

لینک کوتاه: betanews.ir/n/765418

خبر فوق مربوط به رسانه شبستان می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم