خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
دانش > محیط زیست جهان - همشهری آنلاین:
یک مطالعه علمی نشان داده حیوانات و گیاهان در حال هماهنگی خود با زندگی شهری هستند.

به گزارش مهر، این مطالعه که در دانشگاه واشنگتن و با بررسی ۱۶۰۰ نمونه در سراسر جهان انجام شده، حاکی از آن است که فنوتایپ (ظاهر فیزیکی ژن ها) گیاهان و حیوانات به دلیل زندگی شهری در حال تغییر است. چنین تغییری به طور حتم روی اکوسیستم و سلامت انسان ها نیز تاثیرگذار است.

دانشمندان متوجه شده اند فنوتایپ برخی گونه ها تحت تاثیر محیط زندگی آنها در محیط شهری است. این تغییرات شامل اندازه، عادت های تولید مثل و رفتار است.

مارینا آلبرتی، یکی از محققان نویسنده این تحقیق در دانشکده طراحی و برنامه ریزی شهری در این باره می گوید: ما متوجه علائمی از تغییر فنوتایپ ژن ها و همچنین تغییراتی بسیار عظیم تر در سیستم های شهری شدیم. می توان اینطور نتیجه گرفت که جهانی سازی به طور حتم روی بسیاری موارد تاثیر می گذارد.

همچنین این تحقیق شواهدی جمع آوری کرده که انسان در حال ورود به مرحله ای به نام Anthropocene است. این یک دوره زمین شناسی است که در آن انسان ها به طور قابل توجهی حیات روی زمین را تغییر می دهند.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/471447

خبر فوق مربوط به رسانههمشهری آنلاین می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم