خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
رئیس مرکز برنامه‌ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش‌ و پرورش در واکنش به کمپین 10 هزار نفری "نه به ضمن خدمت پولی" می‌گوید: «به هیچ عنوان سیاست آموزش و پرورش تحمیل هزینه بابت گذراندن دوره‌های ضمن خدمت به فرهنگیان نیست و اگر هم جایی دوره‌ای برگزار و پولی بابت آن دریافت شده، مربوط به آموزش و پرورش نبوده است. واکنش آموزش و پرورش به اعتراض ۱۰ هزار نفری فرهنگیان به ضمن خدمت پولی/  دوره‌های ضمن خدمت، سامانه مشخصی دارد به گزارش خبرنگار ایمنا ، در چند هفته اخیر اعتراض فرهنگیان به برگزاری دوره ضمن خدمت پولی آن هم با عنوان «به سوی فهم قرآن» به صورت گسترده در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی فرهنگیان فراگیر شد. به طوری که در نهایت ۱۰ هزار امضا در مخالفت با دوره ضمن خدمت پولی جمع شد و این طومار صبح روز ۱۹ دی ماه توسط تعدادی از فعالان صنفی به وزارت آموزش و پرورش تحویل داده شد. گفته می شود؛ بر خلاف دوره های ضمن خدمت گذشته، هر فرهنگی برای شرکت در این دوره باید مبلغ ۵۰ هزار ریال پرداخت می کرد.
از کالایی سازی آموزش و پرورش باید جلوگیری شود
در همین رابطه نادری؛ فعال صنفی معلمان می گوید: دغدغه فرهنگیان این است که از کالایی سازی آموزش و پرورش باید جلوگیری شود؛ متاسفانه اخیرا تعداد آموزش های ضمن خدمت پولی افزایش پیدا کرده و ارگان های بسیاری درگیر این مساله شده اند؛ این ارگان ها، آموزش و پرورش را بازاری برای کسب درآمد بیشتر می بینند.
نادری افزود: براساس مصوبه سال ۷۹ دولت، در گذشته آموزش های ضمن خدمت معلمان، اختیاری بود و به ازای ۱۷۶ ساعت آموزش ضمن خدمت، یک گروه تشویقی و معادل یک ماه حقوق به عنوان پاداش به معلمان پرداخت می شد، اما الان با توجه به اجرای رتبه بندی ناقص، این آموزش ها از حالت اختیاری درآمده اند؛ چرا که اگر معلمان در این دوره ها شرکت نکنند، شرایط ارتقاء رتبه را پیدا نمی کنند.
این فعال صنفی با بیان اینکه در حال حاضر ارگان های مختلف، دوره ها و آزمون های بی کیفیت برای معلمان برگزار می کنند تا بتوانند کسب درآمد کنند؛ گفت: این شیوه نه به دانایی معلمان می افزاید و نه بهره ای برای سیستم آموزشی کشور دارد.
محمد رضا نیک نژاد یکی دیگر از فعالان صنفی با بیان اینکه در مجموع ۴۴۲ هزار فرهنگی برای شرکت در این دوره نام نویسی کردند، افزود: با ضرب دو عدد بالا در هم می توان به بزرگی درآمد برگزاری این دوره برای نهاد برگزار کننده رسید.
آموزش و پرورش برای برگزاری دوره های ضمن خدمت، سامانه مشخصی دارد
رئیس مرکز برنامه ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش درباره ماجرای ایجاد این کمپین و پولی شدن دوره های ضمن خدمت فرهنگیان توضیح می دهد: وظیفه ذاتی آموزش و پرورش توانمندسازی همکاران فرهنگی به ویژه معلمان براساس امکانات و منابع دولتی است.
وی ضمن تاکید بر اینکه به هیچ عنوان سیاست آموزش و پرورش تحمیل هزینه بابت گذراندن دوره ها به فرهنگیان نیست، گفت: اگر هم جایی دوره ای برگزار شده و پولی بابت آن دریافت شده، مربوط به آموزش و پرورش نبوده است.
رئیس مرکز برنامه ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: فراخوان این دوره را وزارت ارشاد داد و همکاران فرهنگی داوطلبانه در آن شرکت کردند. آموزش و پرورش برای برگزاری دوره های ضمن خدمت، سامانه مشخصی دارد و برای هیچ کدام از این دوره ها وجهی دریافت نمی کنیم. اگر کسی به حساب آموزش و پرورش پولی واریز کرده، اعلام کند تا ما پیگیری کنیم. تاکید می کنم که سیاست وزارت آموزش و پرورش دریافت وجه بابت دوره های ضمن خدمت نیست.01191/142/3
https://telegram.me/imnanews

لینک کوتاه: betanews.ir/news/471145

خبر فوق مربوط به رسانهایمنا می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم