خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از پزشکی قانونی استان در مدت مشابه سال گذشته آمار تلفات حوادث حین کار در گلستان 16 نفر یوده است.
براساس این گزارش جانباختگان حادثه های حین کار امسال در استان شامل 27 نفر مرد و یک زن بودند که این آمار سال گذشته 15 مرد و یک زن را بود.

*113 تصادف ساختگی و مجروحیت در گلستان
از سوی دیگر مدیرکل پزشکی قانونی استان گلستان گفت: در هشت ماهه نخست سال جاری 113 مورد پرونده مدعی حوادث رانندگی داشتیم که از نظر کارشناسان این اداره کل آسیب ها و ضایعات آن براساس نوع، شکل، زمان با حوادث ترافیکی مطابقت نداشته و بیشتر ساختگی به نظر می رسید.
حسین زارعی افزود: به منظور پیشگیری از بروز این مسائل راهکارهای مختلف اندیشیده شده که در وهله اول آموزش افسران و کارشناسان راهنمایی و رانندگی برای آشنایی اولیه با ضایعات مصدومین تصادفات ساختگی است.
وی تصریح کرد: بیشتر موارد بررسی شده در تصادفات ساختگی، ترسیم کروکی فرضی بوده است، زیرا بیشتر این موارد در ساعات پایانی شب و یا در بامداد رخ داده و در این ساعات شهود محلی و مامورین راهور و انتظامی در صحنه حاضر نیستند.
به گفته وی؛ آموزش پرسنل اورژانس در زمینه آشنایی با اصول مستند سازی مدارک پزشکی از دیگر مواردی است که می تواند در پیشگیری از جعل اسناد و اوراق پزشکی کمک کند.
زارعی تاکید کرد: ایجاد بانک اطلاعاتی واحد به منظور جستجوی افراد مشکوک و همچنین برخورد قانونی و تشدید مجازات های باز دارنده از سوی مراجع قضایی می تواند در پیشگیری و کاهش تصادفات ساختگی کمک نماید.
همچنین براساس اعلام پزشکی قانونی گلستان معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری نیز در این پیوند گفت که کارشناسان راهنمایی می توانند در همان صحنه تصادف با بررسی ودقت بیشتری بر اساس شواهد و قرائن در این زمینه، کارشناسی بهتری را ارائه نمایند.
3014 /1648
دریافت کننده : مجید میهن دوست ** انتشار : پری سالارنیا

انتهای پیام /*

لینک کوتاه: betanews.ir/news/471140

خبر فوق مربوط به رسانهایرنا می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم