خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بندرعباس، دکتر علیرضا درویش نژاد در پنجمین همایش کریمه اهل بیت(س) در تالار شهید آوینی، سالروز وفات حضرت فاطمه معصومه(س) و ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفت و خاطرنشان کرد: در تاریخ بشر برای اثبات برخی از مبانی اعتقادی، هر رویداد بزرگی تنها یکبار برای عبرت و بهره گیری اتفاق می افتاد و دیگر هیچ گاه تکرار نخواهد شد.

وی با اشاره به اینکه سرد شدن آتش برای حضرت ابراهیم(ع)، شکافته شدن نیل برای حضرت موسی(ع) و تولد حضرت عیسی(ع) بدون داشتن پدر دیگر تکرار نمی شود، یادآور شد: در طول تاریخ بشر یکبار خاندانی عظیم الشان(اهل بیت پیامبر اسلام) برای هدایت انسان ها آمدند که نظیر آن تکرارشدنی نیست و آن چه مهم است بهره و فیض وجود آنهاست.

دکتر درویش نژاد از کریمه اهل بیت(س) به عنوان نماد همه خوبی های نظام هستی و عصاره عینی اهل بیت(ع) نام برد و تصریح کرد: باید به خود ببالیم که در کشوری زندگی می کنیم که مبانی اعتقادی آن متصل به مکتب خاندان عظیم الشان رسول خداست.

وی با بیان اینکه وجود بارگاه مطهر حضرت معصومه(س) و امام رضا(ع) از نعمت های بزرگی است که خداوند به ملت ایران عطا فرموده است، افزود: کرامت کریمه اهل بیتس)، نمونه عینی کرامت خداوندی است لذا باید از مواهب اعتقادی، عبادی، علمی و .. این بانوی بزرگوار بهره بگیریم.

عالی ترین مقام فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان هرمزگان در ادامه با اشاره به رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی، گفت: هاشمی میزان انقلاب و استوانه نظام و مصداق بارز « انقطاع الی الله» بود.

وی افزود: هاشمی یکی از شخصیت هایی بود که در دوران انقلاب برای رسیدن به کمال از همه داشته ها برید.

گفتنی است؛ در این همایش که به همت دبیرخانه کانون های مساجد هرمزگان و با همکاری اداره کب فرهنگ و ارشاد اسلامی، حوزه هنری و آبفای استان و با حضور خادمان آستان مقدس حضرت معصومه(س)، علما، روحانیون، مسئولان، اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد و اقشار مختلف مردم برگزار شد از خانواده های شهدای اربعین تجلیل به عمل آمد.

پایان پیام/88 ضمیمه :

لینک کوتاه: betanews.ir/news/471106

خبر فوق مربوط به رسانهشبستان می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم