خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
مردم چشم و بال اداره میراث فرهنگی هستندReviewed by on Jan 12Rating:

به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از راه فاروج؛ رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان فاروج گفت: همه مردم مدیون فرهنگ، رسوم و آیینشان هستند. برای حفظ آن همه ما باید دست به دست هم بدهیم. درواقع مردم چشم و بال این اداره برای اوج گرفتن هستند. عظمت میراث فرهنگی در بحث حراست و حفاظت، انجمن های مردمی هستند، حتی چه اشکالی دارد که آموزش وپرورش نیز وارد این کار شود، معلمین گرامی در کلاس ها صحبت کنند تا فرزندان و نسل آینده ما بی توجه به این آیین و فرهنگ و رسوم خود نباشند.

مجید سعیدیان در ادامه افزود: ما تقاضا داریم تا دهیاران و اعضای شورای اسلامی با ما همکاری و همفکری داشته باشند. هر فردی چه در شهر، چه در روستا باید عضوی از یگان حفاظت باشند. ما نیز کمبودهایی داریم و به تنهایی قادر به پوشش کل منطقه نیستیم؛ اما اگر مردم احساس مسئولیت بکنند و اداره میراث فرهنگی حمایت مردم را داشته باشد هیچ کس جرئت حفاری غیرمجاز را پیدا نخواهد کرد.

سعیدیان با اشاره به دستگیری حفاران غیرمجاز در ماه اخیر گفت: با توجه به گزارش ایران ویج به نقل از های مردمی انجمن های میراث فرهنگی، یگان حفاظت میراث فرهنگی به صورت نامحسوس وارد منطقه شده و با تحقیق هایی که انجام دادن متوجه مکان حفاران شدند. بلافاصله طی هماهنگی بایگان انتظامی شهر تیتکانلو، دادستانی و نیروهای زی ربط به صورت غافلگیرانه واردشده و ۳ مجرم که مشغول حفاری بودند دستگیر شدند.

وی در ادامه افزود: از این حفاران مقداری تجهیزات حفاری و دو دستگاه نیسان ضبط و توقیف گردید همچنین دو دستگاه فلزیاب غیرمجاز نیز از مکانی دیگر کشف و ضبط شده است. در مکانی که این مجرمان مشغول حفاری بودند متأسفانه مقداری مواد منفجره کار گذاشته شده کی طی نامه ای کتبی درخواست خود را برای اعزام گروه خنثی سازی ابتدا به فرماندهی نیروی انتظامی و سپس به فرماندهی سپاه شهرستان فاروج اعلام کرده و پیگیر خنثی سازی این مواد منفجره هستیم.

وی در پایان افزود: یگان حفاظتی این اداره به صورت شبانه روزی از اماکن مختلف شهرستان بازدید می کند. درگذشته که این اداره در شهرستان نبود حفاری هایی صورت می گرفته اما از زمانی که اداره میراث فرهنگی در فاروج مستقر شد و یگان حفاظت شهرستان به صورت محسوس و نامحسوس و به صورت پررنگ در منطقه حضور پیدا کردند و با توجه به بازدیدهای شبانه روزی این یگان از مناطق تاریخی شهرستان، خوشبختانه آمار حفاری غیرمجاز به صورت چشمگیری کاهش یافته است. خوشبختانه معدود حفاران غیرمجاز نیز بومی شهرستان نیستند و مردم با این اداره همکاری می کنند.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/471039

خبر فوق مربوط به رسانهایران ویج می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم