خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر: بازدید: 307
محدودیت تردد موتور سیکلت ها در سال 96

رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران جزئیات الزام موتورسیکلت‌ها برای دریافت آرم طرح ترافیک سالیانه را تشریح کرد.

به گزارش پارس نیوز،

اقبال شاکری در جمع خبرنگاران با اشاره به خبر الزامی شدن دریافت آرم طرح ترافیک سالانه برای موتورسیکلت های پایتخت گفت: در حین بررسی تعرفه های طرح ترافیک در کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای شهر تهران برای اولین بار پیشنهاد شد که در راستای ساماندهی موتورسیکلت های پایتخت، تمهیدات ویژه ای برای سال 96 اتخاذ شود.

وی در تشریح این برنامه ها گفت: بر همین اساس تمامی موتورسیکلت های پایتخت برای ورود به محدوده طرح ترافیک باید نسبت به اخذ آرم طرح ترافیک سالانه اقدام کنند.

وی با بیان اینکه لذا باید تمامی موتورسیکلت ها برگه معاینه فنی داشته باشند گفت: همچنین مقرر شد که موتورسیکلت ها عوارض سالیانه خود را نیز پرداخت کنند؛ به گونه ای که موتورسیکلت های انژکتوری 100 درصد عوارض یک خودرو، موتورسیکلت های کاربراتوری 200 درصد عوارض یک خودرو و موتورهای برقی نیز از عوارض معاف هستند که این برنامه ها از سال 96 اجرایی خواهد شد.

وی با اشاره به استقبال پلیس راهور و معاونت حمل و نقل شهرداری تهران از این مصوبه گفت: پلیس در حال حاضر اقدام به اعمال قانون به صورت فیزیکی می کند اما با اجرایی شدن این برنامه، دوربین های شهر تهران رصد موتورسیکلت ها را بر عهده می گیرند.

وی با بیان اینکه همچنین ستاد معاینه فنی شهر تهران دو خط از مراکز خود را در پنج مرکز به بحث معاینه فنی موتورسیکلت ها اختصاص داده است گفت: امیدواریم با اجرایی شدن این طرح موتورسیکلت های پایتخت سامان بیابند.

وی افزود: این طرح در کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای شهر تصویب شده و برای تصویب نهایی به زودی در صحن شورای شهر قرائت می شود.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/470900

خبر فوق مربوط به رسانه پارس نیوز می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم