خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
ترامپ ۱۰۰ نماینده کنگره آمریکا در نامه‌ای خطاب به رئیس‌جمهور منتخب این کشور به وی تاکید کردند سفارت آمریکا از تل‌آویو به اورشلیم (قدس اشغالی) انتقال یابد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، فارس نوشت: نشریه آمریکایی «واشنگتن فری بیکن» گزارش کرده است که روز چهارشنبه بیش از صد نماینده کنگره آمریکا با ارسال نامه به «دونالد ترامپ» رییس جمهور منتخب از وی خواسته اند به محض ورود به کاخ سفید، سفارت آمریکا در فلسطین اشغالی را از تل آویو به بیت المقدس انتقال دهد.

امضاکنندگان این نامه با متهم کردن «باراک اوباما» رئیس جمهور کنونی به داشتن رویکردهای ضد اسرائیلی، از تعهد ترامپ برای انتقال سفارت آمریکا حمایت کرده اند.

در این نامه که به ابتکار «ران دسانتیس» نماینده جمهوری خواه ایالت فلوریدا نوشته شده، به ترامپ توصیه شده که با انتقال سفارت، این پیام را به جهان ارسال کند که واشنگتن قدس را «پایتخت ابدی اسرائیل» می داند.

در بخشی از این نامه آمده است: «اسرائیل یکی از نزدیکترین متحدان آمریکا است و به تنهایی در خاورمیانه به دلیل تعهد به ایده های دموکراسی ایستاده است. جابجایی سفارتخانه اتحاد بی همتای اسرائیل و آمریکا را تقویت می کند.»

رژیم صهیونیستی که در سال های اخیر قدس اشغالی را به عنوان پایتخت خود معرفی می کند، به شدت در تلاش است تا کشورهای دیگر را هم به پذیرش این ادعا وادارد. ترامپ وعده داده است که با انتقال سفارت آمریکا به قدس موافقت کند.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/470853

خبر فوق مربوط به رسانهنسیم می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم