خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : ابراهیم جعفری وزیر امورخارجه عراق که روز سه‌شنبه برای شرکت در مراسم تشییع و یادبود آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به ایران سفر کرده بود، در گفت‌و‌گویی با خبرنگار «ایران» گفت:مرحوم آیت‌الله رفسنجانی یک مرد استراتژیک بود و سوابق طولانی در مبارزات و فعالیت سیاسی داشت. به گزارش انتخاب، وی افزود: آن مرحوم یار امام خمینی قدس سره الشریف در دوران مبارزه بود و بارها در ایران رنج زندان شاه را چشید و همچنین دارای یک تجربه ویژه در مدیریت امور کشور بود که در دوران بعد از انقلاب ریاست مجلس شورای اسلامی و ریاست جمهوری و در این سال‌ها ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام را برعهده داشت که این نشان دهنده نقش مهم آن مرحوم بود. وی از ابتدا جزئی اصلی در روند سیاسی در ایران بوده است و تمامی دنیا او را می‌شناخت. وزیر خارجه عراق گفت: من به ایشان و اعتقادات ایشان احترام می‌گذارم. او با تمامی مسئولان جمهوری اسلامی ایران تعاملی درخور تقدیر داشت.
وی با تأکید بر اینکه روابط دوستانه و تعامل آیت‌الله هاشمی با امام خامنه‌ای نیز از نقاط قوت ایشان بود، اظهار داشت:وی تمام زندگی خود را در راه خدمت به جمهوری اسلامی ایران قرار داده بود وسخنانش مورد اهمیت کشورهای دنیا بود.

از همین رو ایشان نه فقط در عرصه سیاسی ایران، که در صحنه سیاست جهانی نیز جایگاهی مهم، ممتاز و متفاوت داشت. وی درباره روابط آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با عراق نیز گفت:آن مرحوم دوست مردم عراق بود و من با ایشان جلسات گفت‌و‌گوی متعددی داشتم. این دیدارها از زمانی که ما در معارضه با صدام بودیم تا به امروز وجود داشت.

جعفری افزود: در سفری که ایشان به عراق داشت بنده افتخار این را داشتم که آیت‌الله هاشمی را به منزلم دعوت کنم. ایشان میهمانی عزیز برای من بود. وزیر خارجه عراق درپایان گفت : ما شاهد حمایت‌های ایشان از عراق بودیم و ملت عراق به ایشان احترام می‌گذاشتند چون آن مرحوم در کنار ملت عراق بود.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/470843

خبر فوق مربوط به رسانهانتخاب می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم