خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
نگهداری حیوانات وحشی به عنوان حیوان خانگی در امارات ممنوع شد. ممنوع شدن حیوان خانگی "درنده" در امارات به گزارش افکارنیوز،

طی روزهای اخیر ویدیویی در شبکه های اجتماعی منتشر شده که در آن پنج ببر در ساحلی در دبی دیده می شوند.

مقامات امارات با توجه به خطر آفرینی این حیوانات اعلام کرده اند که از این پس اگر کسی حیوانات وحشی نگه دارد یا آنها را به اماکن عمومی بیاورد به زندان و پرداخت جریمه های بسیار سنگین محکوم می شود.

به نوشته وبسایت خبری گلف نیوز بر اساس مقررات جدید، خرید و فروش و مالکیت "همه انواع حیوانات وحشی و اهلی اما خطرناک" ممنوع است.

این محکومیت تا شش ماه زندان و پرداخت جریمه تا نیم میلیون درهم (معادل ۱۳۶ هزار دلار) اعلام شده است.

روزنامه الاتحاد نیز نوشته که این جریمه در صورتی فردی به وسیله حیوانی وحشی بخواهد کسی را بترساند به ۷۰۰ هزار درهم افزایش می‎یابد.

این قوانین برای کسانی که سگ هم نگه‎ می‎دارند تاثیر می گذارد. از این پس سگ ها باید برگه مالکیت داشته و به موقع واکسینه شده باشند. همچنین باید در اماکن عمومی با قلاده باشند.

در سال های اخیر نگهداری حیوانات درنده در میان ثروتمندان کشورهایی چون قطر، بحرین یا امارات افزایش یافته است. حتی برخی این حیوانات از جمله گربه سانان وحشی را برای بازی کودکان شان در خانه نگهداری می کنند.

در مقابل دولت امارات سخت گیری خود را برای ورود این حیوانات و مقابله با نگهداری آنها بیشتر کرده است.

پیشتر این ممنوعیت در شیخ نشین شارجه اعمال می‎شد و به متخلفان یک ماه فرصت داده می شد که حیوانات خود از جمله ببر، تمساح و مارهای عظیم الجثه را تحویل مقامات دهند.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/470576

خبر فوق مربوط به رسانهافکارنيوز می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم