خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:

حجت الاسلام مسعود راوند صبح امروز ( 20 دی ) ضمن تسلیت وفات حضرت معصومه سلام الله علیه به خبرنگار شبستان گفت: حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیه دارای شخصیتی رفیع و والا مقام است به طوری که ائمه طاهرین علیهم السّلام از این بانو، با جلالت و تکریم یاد کرده‎اند و حتی پیش از ولادت آن حضرت، بلکه پیش از ولادت پدر بزرگوارش، نام او بر لسان بعضی از ائمه علیهم السّلام آمده و از مقام والای او سخن گفته‎اند.

وی افزود: یکی از ویژگی‎های حضرت معصومه سلام الله علیه این بود که به علوم اسلام و آل محمد صلّی الله علیه و آله آگاهی داشت و آن حضرت از جمله روایت کنندگان حدیث بود لذا چندین حدیث است که در سند آنها نام حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیه به چشم می‎خورد که علامه بزرگوار امینی در کتاب شریف الغدیر به بعضی از آنها استناد می‎ کند.

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد جنوب کرمان عنوان کرد: حضرت معصومه سلام الله علیه الگوی تمام عیار برای زنان مسلمان است که با وجود سختی ها و مشکلات کرامت زن را به بهترین وجه حفظ کرد لذا با الگو گرفتن از آن حضرت، زنان مسلمان باید حفظ حجاب را سرلوحه فعالیت های خود قرار دهند.

به گفته وی اهل بیت سلام الله علیه در طول زندگی خود علی رغم وجود سختی های زیاد، آرمان ها و ارزش های اسلامی را حفظ کردند لذا همه دغدغه مندان عرصه فرهنگ باید با کار شبانه روزی در میدان بمانند چراکه این اتقلاب با زحمات و سختی های زیادی به دست آمده است.

حجت الاسلام مسعود راوند اظهار داشت: در میان ارکان مختلف فرهنگی، مسجد دارای جایگاه محوری است لذا همه برنامه ها و فعالیت های فرهنگی باید متاثر از جایگاه و حرمت مسجد باشد.

وی ابراز داشت: دبیرخانه کانون های مساجد نیز در حد توان خود با نیروی انسانی قابل توجه در سراسر مناطق جنوب کرمان آماده همکاری با نهادهای فرهنگی است.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری جنوب کرمان بیان داشت: اگر دغدغه مند نباشیم فعالیت های ما اثرگذار نمی شود چراکه این مقوله موجب حرکت رو به جلو با اخلاص کامل می شود.

پایان پیام/480 ضمیمه :

لینک کوتاه: betanews.ir/news/470457

خبر فوق مربوط به رسانهشبستان می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم