خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
تشییع پیکر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به اعتراف تمامی رسانه‌های خارجی و داخلی، نمایش وحدت ملت ایران بود. تشییع پیکر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به اعتراف تمامی رسانه‌های خارجی و داخلی، نمایش وحدت ملت ایران بود. این تشییع علاوه بر نمایش وحدت آحاد مردم، احزاب و گروه‌های سیاسی با سلایق گوناگون، پیوند عمیق و ناگسستنی مردم با نظام و ولایت و رهبری را نیز به نمایش گذاشت.
اقامه نماز بر جنازه آیت‌الله هاشمی به امامت مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) در دانشگاه تهران با حضور انبوه مردم و مسئولان کشوری و لشکری با سلایق گوناگون، حاوی پیام‌های متعدد است؛ پیام‌هایی که نیاز به تحلیل دارد. به طور قطع این مراسم با مختصات خاص خود، جبهه شیاطین، خناسان و دشمنان خارجی و جریان ضد انقلاب را به شدت خشمناک و عصبانی کرد.
عصبانیت جبهه مقابل جبهه انقلاب اسلامی با محوریت امریکا، به شکست پروژه آنان و بر باد رفتن آرزوهایشان بر می‌گردد. پروژه‌ای که غربی‌ها به کمک عوامل داخلی خود، با صرف هزینه‌های سنگین و سرمایه‌گذاری‌های فراوان، در به نتیجه رساندنش ناکام ماندند. پس از پیروزی انقلاب اسلامی و استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی در ایران، جبهه استکبار بقای خود را در به شکست رساندن انقلاب اسلامی و فرو ریختن نظام جمهوری اسلامی دید. غربی‌ها برای حفظ تمدن خود و استمرار سلطه تمدن غرب بر جهان، جلوگیری از پی‌ریزی تمدن نوین اسلامی را، یک ضرورت قطعی یافته، برای ناکام گذاشتن جمهوری اسلامی در تمدن‌سازی اسلامی، طرح‌ریزی و اقدام علیه جریان انقلاب اسلامی و مقابله با جمهوری اسلامی را در دستور کار خود قرار دادند. ایجاد اختلاف بین عناصر اصلی انقلاب و جداسازی آنان از جریان اصیل انقلاب و رهبری آن، یکی از پروژه‌های خطرناکی بود که جبهه استکبار با بهره‌گیری از تجارب خود، در پیش گرفت.
با تأسف باید گفت که جبهه استکبار به کمک جریان ضد انقلاب و عناصر قدرت طلب و فاسد داخلی، توانست این پروژه خطرناک را در مورد آقای منتظری به نتیجه کامل برساند. پروژه جداسازی آقای منتظری آن هم در جایگاه قائم مقام رهبری از امام و انقلاب، پروژه مشترک داخل و خارج بود که علیه انقلاب اسلامی طراحی شد و به اجرا در آمد. براساس این پروژه آقای منتظری که حاصل عمر امام (ره) بود و نقش برجسته‌ای در شکل‌گیری انقلاب اسلامی داشت، در نهایت از امام و انقلاب فاصله گرفت و به رویارویی و تقابل روی آورد. جریان ضد انقلاب، منافقین و نفوذی‌هایی چون باند فاسد و قدرت‌طلب سیدمهدی هاشمی معدوم، عوامل اصلی اجرای این پروژه شبکه‌ استکبار بودند. این پروژه براساس سیاست قدیمی و کارآمد پیر استعمار، یعنی انگلیس خبیث، مبنی بر سیاست «تفرقه بینداز و حکومت کن»، طرح‌ریزی شده بود. حضرت امام (ره) بسیار تلاش کرد که مانع از خروج آقای منتظری از چارچوب نظام و کاروان انقلاب و کنار گذاشته شدن از جایگاه قائم‌مقام رهبری شود، لکن اقدامات دشمن در این خصوص به ثمر نشست و آقای منتظری به دلیل همراه شدن با منافقین و ضدانقلاب، از گردونه نظام و جریان انقلاب خارج شد.
پس از رحلت جانسوز حضرت امام (ره) و انتخاب مقام معظم رهبری از سوی مجلس خبرگان رهبری به عنوان خلف صالح آن عزیز سفر کرده، جبهه استکبار به بازتولید پروژه پیش گفته در خصوص آقای هاشمی رفسنجانی، با هدف راهبردی جداسازی ایشان از رهبری و جریان اصیل انقلاب اسلامی روی آورد.
سرمایه‌گذاری جبهه استکبار برای به نتیجه رساندن این پروژه طی 27 سال گذشته، بسیار زیاد و در مواردی غیر معلوم است. بخشی از این پروژه با یک سرمایه‌گذاری 20ساله، در سال 88 در قالب فتنه بروز و ظهور پیدا کرد. بررسی‌ها نشان می‌دهد جداسازی آقای هاشمی از رهبری و خارج کردن آن مرحوم از چارچوب نظام، یکی از اهداف اصلی فتنه 88 بود. دشمنان به این جمع‌بندی رسیده بودند که با توجه به سوابق مبارزاتی و جایگاه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در انقلاب و نظام اسلامی، اگر این هدف تحقق یابد، حیات و بقای جمهوری اسلامی و استمرار انقلاب اسلامی، با یک خطر جدی مواجه می‌شود. به تعبیر مقام معظم رهبری،‌ خناسان بسیار تلاش کردند تا رابطه بین آقای هاشمی و ایشان را به طور کامل قطع کنند، اما موفق نشدند. تجربه پروژه جداسازی مرحوم آقای منتظری از یک طرف و تدابیر حکیمانه و صبر ایوب‌وار مقام معظم رهبری در مواجهه با برخی مسائل که طراحان اصلی آن بیگانگان و خناسان داخلی بودند از طرف دیگر، آقای هاشمی رفسنجانی را تا پایان عمر در چارچوب نظام و در جایگاه ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام حفظ کرد و پروژه دشمنان را ناکام گذاشت. مردم قدرشناس ایران اسلامی، با تمرکز بر فرازها و مجاهدت‌های رفیق و یار دیرینه رهبری و بدون توجه به نشیب‌ها و برخی مسائل سال‌های اخیر، پیکر آیت‌الله را تشییع کردند و وحدت ملی و پیوند با نظام و رهبری را به نمایش گذاشتند.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/470447

خبر فوق مربوط به رسانهجوان آنلاین می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم