خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
چندی پیش خبر ساخت یک فیلم سینمایی با محوریت «کلاه سفیدها» از سوی تهیه‌کنندگان «آرگو» منتشر شد، حالا نیز در جریان بسته شدن آب به روی ۵ میلیون سوری، باز هم نام«کلاه سفیدها» به گوش می‌رسد، منتهی نه در قامت قهرمانانی که مدعی آن هستند! کلاه‌سفیدها که با شعار «هدف ما نجات جان انسان‌ها در این بحبوحه است و شعارمان این است که نجات جان یک نفر به معنی نجات بشریت است» اقدامات خود را وسعت بخشیده‌اند، به نظر می‌رسد توانسته‌اند نظر عمال حقوق بشر امریکایی را جلب کنند و شنیده‌ها حاکی از آن است که مورد حمایت دولت امریکا و بریتانیا قرار گرفته‌اند. در این بین نیز هالیوود که همیشه پشتیبان سیاست‌های جهانخوارانه امریکا بوده است، با رصد این سازمان مدنی قصد دارد برای سیاست‌هایش کیسه‌ای بدوزد. در بیانیه‌ای که به تازگی از سوی برخی گروه‌های کنترل‌کننده وادی بردی برای توافق احتمالی منتشر شده است و در آن پیشنهاد کردند که «تحت شرایطی» دسترسی به آب برقرار شود، نام و لگوی رسمی «سازمان دفاع مدنی سوریه» یا همان«کلاه سفیدها» آورده شده است که نشان از هم‌پیمانی آنها با اشقیایی دارد که آب را به روی حدود ۵ میلیون شهروند سوری ساکن دمشق از ناحیه «وادی بردی» بسته‌اند.
سایت خبری مشرق در تحلیلی بر این خبر نوشته: واضح است که سازمانی که در موضع پیشنهاددهنده شرایط به دولت سوریه قرار می‌گیرد، قطعاً خود را دارای توانایی تحقق این شرایط هم می‌بیند. به بیان دیگر، می‌بایست آنها را مسئول استمرار قطع آب شرب اهالی دمشق دانست. قطعاً می‌توان چنین فکر کرد که آنها روابط نزدیکی با تروریست‌های القاعده دارند که اکنون تأسیسات آسیب‌دیده‌ آب را در وادی بردی تحت کنترل دارند. دولت‌های امریکا و انگلستان که «کلاه‌سفیدها» را ایجاد کرده‌اند و به آنها پول می‌دهند، خود را «بی‌طرف»، «غیرجانبدار» و «دلسوز همه مردم سوریه» معرفی می‌کنند. این در حالی است که افسران پنتاگون و سیا در اتاق‌های عملیات اردن و ترکیه اقدامات ضد دولت سوریه، از جمله همین اقدام غیرانسانی بستن آب به روی ۵ میلیون سوری را هدایت می‌کنند.
اما نکته جالب دیگر در رابطه با سیاست هالیوود در مورد کلاه‌سفیدها این است که از هر فرصتی برای گرفتن امتیاز چه از جانب مردم امریکا و چه کشورهای دیگر برای توسعه و تبیین سیاست‌های جدید خود در آثار پیش روی‌شان استفاده می‌کنند تا قهرمانان پوشالی و ریاکار خود را در جامه راهبان قدیس و شجاعی معرفی کنند که کمک‌های بشر دوستانه‌شان قرار است نمایشی بزرگ از بیانیه حقوق بشر امریکایی در جهان باشد. جرج کلونی، بازیگر و کارگردان سرشناس هالیوودی که تهیه کنندگی «کلاه‌سفیدها» را بر عهده دارد، چندی پیش در مراسم گلدن‌گلوب گفت: این فیلم به زبان عربی و با زیرنویس انگلیسی ساخته می‌شود و می‌خواهد تا جایی که می‌شود مردم سوریه و استعدادهای سوریه را در خود داشته باشد. او ادامه داد: جلب توجه عمومی نسبت به شجاعت کسانی مثل این داوطلبان یکی از راه‌های مثبت استفاده از شهرت است و اضافه کرد: تنها دلیلی که مردم شناخته شده باید در چنین چیزهایی نقش داشته باشند مربوط به زمانی است که هیچ‌کس چیزی درباره‌شان نمی‌داند. جرج کلونی که به واسطه مستند ساخته شده «کلاه‌سفیدها» توسط اورلاندو فون آینسیدل و به تهیه‌کنندگی جوآنا ناتاسگارا که در بخش مستندهای کوتاه اسکار جای دارد در رابطه با کلاه‌سفیدها در این مراسم پر بیننده سخن گفته است در حقیقت در حال اجرای بخشی از یک میتینگ تبلیغاتی است که قرار است توجه جهانیان را به این فیلم جلب کند، چراکه قرار است یکی دیگر از تحریف‌های تاریخی این بار در رابطه با اتفاقات سوریه رخ بدهد و جعلی بزرگ از سوی هالیوود قدرتمند انجام گیرد که همگان باید شاهد آن باشند، چرا که قدرت هالیوود در ارائه تصویری دیگر از واقعیت بر همگان مشهود است و گویی قرار است تهیه‌کنندگان آرگو این بار کلاه‌سفیدها را که هر روز نقش آنها به عنوان دوستان و حمایت شوندگان حامیان تروریست و ادامه‌دهندگان جنگ در سوریه مشخص‌تر می‌شود، در نقش بزرگ قهرمانانی نشان دهند که از دل جامعه بیرون آمده‌اند و برای احیای حقوق بشر و کمک‌های انسان‌دوستانه همه توان خود را به کار می‌گیرند و حتی از جان‌شان می‌گذرند.
اما حقیقت آن است که تاریخ ثابت کرده قهرمان‌هایی که هالیوود بر اساس رصدهای تاریخی و اجتماعی‌اش در سینما تصویر کرده با حقیقت معنای قهرمان فاصله‌ای بسیار دارند و در جهان بیشتر نقش اشقیا را بازی کرده‌اند تا قهرمان. همانطور که حقیقت مطلب در مورد کلاه‌سفیدها نیز همین است و هر روز اسناد بیشتری از همکاری آنها با امریکایی‌ها و حامیان تروریست‌شان در سوریه منتشر می‌شود. گفتنی است، سازندگان «کلاه‌سفیدها» پیش‌تر در همین ترکیب فیلم سینمایی ضد ایرانی«آرگو» به کارگردانی بن‌افلک را تولید کردند و توانستند جایزه بهترین فیلم را در هشتاد‌و‌پنجمین آکادمی اسکار از دستان همسر رئیس‌جمهور ایالات متحده دریافت کنند تا یکی از سیاسی‌ترین جوایز اصلی اسکار را در طول تاریخ این جشنواره به دست بیاورند. آنها قرار است این بار در نقش نقادان دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور منتخب ایالات متحده امریکا، سیاست‌های همیشگی امریکا را درباره خاورمیانه در فیلمی دیگر تصویر کنند.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/470425

خبر فوق مربوط به رسانهجوان آنلاین می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم