خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب های ایران از آغاز فرآیند تدوین برنامه مدیریت جامع تالاب بین المللی خور باهو و خلیج گواتر خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست، مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب های ایران با اشاره به لزوم بکارگیری رویکرد زیست بومی در حفاظت و مدیریت تالاب های کشور از آغاز فرآیند تدوین برنامه مدیریت جامع تالاب بین المللی خور باهو و خلیج گواتر خبر داد.

وی افزود: این برنامه با مشارکت کلیه ذینفعان منطقه گواتر و شهرستان چابهار در دست تدوین بوده و افق روشنی را برای حفاظت و بهره برداری پایدار از پتانسیل های این اکوسیستم ترسیم می نماید.

محسن سلیمانی روزبهانی تصریح کرد: با گفتگوها و نشست های برگزار شده با ذینفعان منطقه و با توجه به حمایت و پشتیبانی دستگاه های اجرایی و فرماندار ویژه منطقه، برنامه در مدت زمان کوتاهی تدوین و اجرایی خواهد شد.

نقش مشارکت جوامع محلی بخصوص بهره برداران و صیادان در تدوین برنامه مدیریت جامع تالاب بسیار حائز اهمیت بوده و با اجرایی شدن این برنامه علاوه بر حمایت جوامع محلی در حفاظت از تالاب، پتانسیل های این اکوسیستم برای توسعه پایدار و رونق معیشت جوامع محلی نیز بکار گرفته خواهد شد که این موضوع نویدبخش مشارکت نظامند مردم در حفاظت از اکوسیستم های آبی کشور است.

در خصوص برنامه ریزی و حفاظت مشترک این تالاب بین المللی، گفتگوهایی نیز با مقامات مسئول پاکستانی انجام شده که در ادامه از این ظرفیت نیز برای حفاظت و پایداری خدمات و کارکردهای خلیج گواتر استفاده می شود.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/470314

خبر فوق مربوط به رسانهپایش آنلاین می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم