خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:

کیا با Stinger بزرگی می‌کند
با شروع نمایشگاه خودرو دیترویت،کیا با مدل جدیدش تحت عنوان Stinger تمام نظرات را به خود جلب کرد.سدان اسپرتی که قابلیت سواری ۵ سرنشین را فراهم می‌کند و قطعا در آینده الفبایی جدیدی را در این سگمنت بوجود می‌آورد.
این کمپانی وعده داده است که این مدل پیشگام در زمینه کیفیت تولیدات کیا باشد.گفتنیست فروش این مدل در اواخر سال ۲۰۱۷ در ایالات متحده کلید می‌خورد.
برخلاف مدل‌های قبلی کیا این مدل انتظارات را بیش از حد برآورده کرده است و در دیترویت رویاها پس از چند سال به حقیقت پیوست.مدل جدید کیا بدلیل سخت کوشی گروه طراحی و مهندسان این کمپانی یک سر و گردن از مدل‌های قبلی کیا در این سگمنت بالاتر است.
تیم طراحی با استعداد کیا به رهبری پیتر شریِر توانسته‌اند تکامل محسوسی در این مدل رقم بزنند که با یک نگاه شما شیفته مدل جدید این کمپانی می‌شوید.
اما چه چیزی این GT را خاص می‌کند؟
این سوال زمینه ساز سفر دراز مدت کیا در طراحی مدل مفهومی GT شد که برای اولین بار در سال ۲۰۱۱ در نمایشگاه فرانکفورت به نمایش درآمد.
زمانی که کیا بدنبال جوابی برای این سوال بود طراحی را اولین اولویت خود در ساخت قرار داد اما همچنان این مدل می‌بایست خود را سریع،چابک و در عین حال مدرن و لوکس نشان بدهد.آن‌ها مجبور بودند تا به ترکیبی از تعادل در رانندگی و هندلینگ و همچنین راحتی یک ماشین ۵نفره با داشتن فضای کافی برسند.و این امر در مدل Stinger به واقعیت تبدیل شد!
حالا به بررسی نکاتی در مورد این ماشین می‌پردازیم:
طراحی و آپشن‌ها:
ماشینی که روح یک GT واقعی را داشته باشد فقط نباید لبه های تیز داینامیک و طراحی خشن را در خودش نشان دهد بلکه می‌بایست ذاتی لوکس و راحت در عین زیبایی را دارا باشد.
کیا با Stinger بزرگی می‌کند
در این ماشین کاپوتی کشیده همراه با برآمدگی و فاصله دو محور زیاد جای پایی بزرگی در کابین فراهم می‌کند.و در نگاه بیرونی هم زیبایی را بوضوح در تمام خطوط طراحی این ماشین می‌توان دید.دماغه ببری شکل این ماشین به همراه ترکیب هدلایت امضای طراحی کیا را بر خود دارد.استفاده از چرم ناپا در صندلی‌ها به استانداردهای این ماشین افزوده است.همچنین قرارگیری داشبورد،کنسول و صفحه نمایش لمسی در مکان های مناسب اتاق،راننده را در راحتی کامل قرار داده است.
از دیگر امکانات این ماشین که با طراحی منحصر بفرد آمیخته شده می‌توان به صفحه نمایش TFT بین دو گیج کیلومتر شمار اشاره کرد که نیروی G و دمای لحظه‌ای موتور و نویگیشن را به راننده نشان می‌دهد.
کیا با Stinger بزرگی می‌کند
موتور:
این ماشین با دو نسخه در بازار ایالات متحده بفروش می‌رسد،نسخه اول موتوری ۲لیتری و توربو شارژ دارد که نیرویی معادل ۲۵۵ اسب بخار تولید می‌کند به همراه گشتاور ۳۵۲ نیوتون،گیربکس این نسخه هشت سرعته اتوماتیک است.
کیا با Stinger بزرگی می‌کند
نسخه GT اما موتوری ۳.۳ لیتری V6 بای توربو دارد که ۳۶۵ اسب بخار نیرو و ۵۱۰ نیوتون متر گشتاور تولید می‌کند،گیربکس این نسخه هشت سرعته اتوماتیک است.
صفر تا صد این نسخه ۵.۱ ثانیه است واین ماشین توانایی رسیدن به سرعت ۲۷۰ کیلومتر را دارد.پس این مدل سریعترین خودرو تاریخ کیا لقب می‌گیرد.
محمدرضا پاداش- گروه مستند اسب بخار

لینک کوتاه: betanews.ir/news/470231

خبر فوق مربوط به رسانهاسب بخار می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم