خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:

به گزارش خبرگزاری رسا به نقل از پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، کتاب «گونه شناسی فکری- سیاسی حوزه علمیه قم» درصدد است تا گونه شناسی روحانیت حوزه علمیه قم را مورد بررسی و تحلیل قرار دهد.

بر خلاف صورت بندی روحانیت در سال های پیش از انقلاب اسلامی به دو گروه منزوی و فعال، امروزه این نهاد به تنوعات زیادی از درون دچار شده است. دلیل این امر را باید در مواجهه ی آنان با جزییات مدنیت سیاسی و نیز حضورشان در ارکان مختلف حکومت دینی جستجو کرد.

شناخت این تنوعات برای آنان که از نمای نزدیک تحولات سیاسی و اجتماعی نهاد متولی دین را دنبال می کنند ارزش بسیاری دارد. این اثر بدون اینکه به همه جنبه های این بررسی بپردازد تنها می کوشد روایت و موضع روحانیت حوزه علمیه قم در قبال نظم سیاسی و دینی را معرفی و مناقشات کانونی و در حاشیه آنان درباره سرشت و سیرت نظم دینی در سال های پیش از ظهور را مورد واکاوی و تحلیل خود قرار دهد.

چاپ دوم کتاب «گونه شناسی فکری سیاسی حوزه علمیه قم» نتیجه تلاش علمی جناب آقای عبدالوهاب فراتی است که در گروه سیاست پژوهشکده نظام های اسلامی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی سامان یافته و شامل چهار فصل به شرح زیر است:

فصل اول: کلیات و تمهیدات نظری، فصل دوم: روحانیت و تحول در اندیشه، فصل سوم: روحانیت و نظم های سیاسی کانونی

و فصل چهارم: در هم ریختگی های نظری یا برش های طولی در حوزه علمیه قم.

چاپ دوم کتاب «گونه شناسی فکری سیاسی حوزه علمیه قم» اثر عبدالوهاب فراتی، با قیمت ۳۵ هزار تومان از سوی سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در اختیار مخاطبان قرار گرفته است.

علاقه مندان جهت کسب اطلاعات تکمیلی و تهیه کتاب میتوانند به وبگاه سازمان انتشاراتپژوهشگاه مراجعه کنند./998/د102/ق

لینک کوتاه: betanews.ir/news/470093

خبر فوق مربوط به رسانهرسا می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم