خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبربه نقل از خبرگزاری صداوسیما، تابش افزود: 27صدم درصد از 9 درصد مالیات برارزش افزوده که حدود هزار و 250 میلیارد تومان می شودبه ورزش اختصاص یافته که هزینه کرد این بودجه به توسعه ورزش همگانی، ورزش بانوان، ورزش مناطق محروم و همچنین معلولان اختصاص می یابد.

او افزود: بخشی از عوارض سیگار که مبلغی حدود 550 میلیارد تومان است، علاوه بر حوزه های سلامت، آموزش و پرورش و بهداشت برای وزارت ورزش در نظر گرفته شده که به طور مساوی بین آن ها تقسیم خواهد شد. او گفت: همچنین مصوبه ای در لایحه برنامه ششم، ناظر به اینکه هزینه های اشخاص حقیقی و حقوقی برای توسعه اماکن ورزشی به عنوان مالیات تلقی می شود، تاثیر بسزایی در حل مشکلات حوزه ورزش خواهد گذاشت؛ درواقع طبق این مصوبه خیرین این حوزه از مشوق های مالیاتی برخوردار می شوند لذا تمایل بیشتری به ساخت اماکن ورزشی پیدا خواهند کرد. اوبا اشاره به اینکه این مصوبات برای ورزش معلولان، جانبازان، روستایی، عشایر و شهری، مدارس و.. بوده است، درباره امکان اجرایی شدن آن ها تا پایان برنامه ششم افزود: مصوبه مربوط به مالیات ارزش افزوده مصوبه دست به نقدمحسوب می شود چراکه حتی نیاز به تخصیص که ممکن است آن را کم یا زیاد کندنیز ندارد. رئیس فراکسیون ورزش مجلس گفت: چگونگی اختصاص یک سوم عوارض سیگار به حوزه ورزش نیز به سیاست های دولت درباره اینکه چقدر سیگار وارد شود، قیمت آن چقدر باشد و میزان سیگارهای قاچاق بستگی دارد؛ همچنین معافیت از مالیات به نسبت تزریق پول و کمک به حوزه ورزش توسط افراد حقیقی و حقوقی صورت می گیرد.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/469923

خبر فوق مربوط به رسانهشبکه خبر می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم