خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
صنعت گردشگری هسته کلیدی و موتور توسعه شهرستان کلیبرReviewed by Aryan♥ on Jan 11Rating:

به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، داود بهبودی ظهر امروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان کلیبر، شرط لازم توسعه شهرستان را استفاده همزمان از توانمندی های داخلی این شهرستان و ظرفیت های خارجی دانست و تحقق این امر را مصداق درون زایی و برون گرایی در اقتصاد مقاومتی اعلام کرد.

دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان با بیان اینکه باور به توانمندی های داخلی و توان جذب ظرفیت های خارجی مهمترین گام برای خیز توسعه ای شهرستان کلیبر است، از فرماندار و مدیران شهرستان خواست بر روی مهم ترین هسته کلیدی شهرستان یعنی گردشگری تمرکز کنند چرا که این هسته از قابلیت سرمایه بری کم و بازدهی و اشتغال زایی در کمترین زمان برخوردار است.

وی نقاط مدنظر در توسعه شهرستان کلیبر را روستاها، تعاونی های روستایی و در کل تمامی ظرفیت های کلیدی شهرستان دانست و افزود: برون گرایی در اقتصاد مقاومتی یعنی شناسایی یک محصول استراتژیک با مزیت نسبی و معرفی آن به خارج و آن در رابطه با شهرستان کلیبر جز صنعت گردشگری نمی تواند باشد.

بهبودی با ابراز امیدواری از اینکه سال بعد شهرستان کلیبر شاهد اتفاقات خوبی در امر توسعه باشد مدیریت شهرستان را مهمترین عامل در انسجام بخشی و هدایت منابع محدود و متنوع دستگاه ها دانست و از اعضای ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان خواست در هماهنگی کامل با نماینده دولت، همگان وجهه همت خود را در شکوفایی پتانسیل های شهرستان قرار دهند.

شایان ذکر است در ابتدای این جلسه، خدابخش فرماندار شهرستان کلیبر و برخی از مدیران گزارشی از اقدامات انجام گرفته در زمینه اقتصاد مقاومتی و پروژه های سند تدبیر شهرستان ارائه کردند.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/469896

خبر فوق مربوط به رسانهایران ویج می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم